خواب و حمام

بالش: معرفی انواع بالشت با خرید اینترنتی

هنگام خرید بالش این نکات را رعایت کنید

خواب عمیق، آرام، مفید و کافی اصلی‌ترین عامل برای حفظ سلامت جسمی و روانی افراد به شمار می‌آید که نقش بی بدیلی در بازیابی انرژی از دست رفته و رفع خستگی برای شروعی دوباره دارد.

علاوه بر آرامش فکری، ذهنی، روانی و نبود استرس که لازمه یک خواب و استراحت خوب و ایده‌آل هستند، وجود وسایل و کالاهای خواب مانند تخت، تشک، پتو، بالش و … در این میان تاثیر بسیار بالایی دارند.

در این گفتار مجله اینترنتی مینینیم در نظر دارد که یافته‌های علمی و تجربی خود در مورد یکی از وسایل اصلی خواب یعنی بالش را با شما دوستان عزیز به اشتراک بگذارد.

تعریفی کوتاه از بالش

بالش یا بالشت (Pillow) کالایی مخصوص خواب و استراحت است که به شکل کیسه و عمدتاً چهارگوش می‌باشد و با مواد نرمی همچون پَر، پنبه، پشم شیشه، اسفنج و … پُر می‌شود و هنگام خواب و استراحت، آن را زیر سر و گردن قرار می‌دهند.

چرا خواب دارای اهمیت است؟

هر انسان به طور متوسط یک سوم از عمر خود را درخواب سپری می‌کند، به همان اندازه که بشر نمی‌تواند بدون آب و غذا به حیات خود ادامه دهد، بدون خواب هم امکان زیست برایش غیر ممکن خواهد بود.

خواب لازم و کافی در هر سنی با ارگانیسم بدن هماهنگی دارد و همچون مرهمی است که بعد از یک روز طولانی و پرکار، فرد را به آرامش می‌رساند و انرژی از دست رفته او را باز می‌گرداند.

به هم خوردنِ چرخه عادی و طبیعی خواب عملکرد سیستم‌های بدن را دچار چالش و اختلال می‌کند. کارکرد صحیح یادگیری، حافظه، بنیه، سلامت عمومی و روحیه مرهون خواب کافی و کیفی است.

هر کدام از ما ممکن است در مقاطعی از زندگی با مشکل کم خوابی یا اختلال در خواب مواجه شویم که این پدیده باعث چاقی، بیماری‌های قلبی، عروقی و دیابت می‌شود.

میزان خواب در افراد و گروه‌های سنی با هم متفاوت است، ممکن است شخصی با هشت ساعت خواب ریکاوری شود و به سطح مطلوبی از آمادگی جسمی و ذهنی برسد و دیگری با خواب کم‌تری عملکرد طبیعی سیستم‌های بدنی خود را باز یابد.

خواب به بدن و مغز فرصت می‌دهد که انرژی از دست رفته را مجدد به دست آورده و خود را ترمیم نمایند. خواب برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با بیماری‌ها فوق‌العاده مهم و کارساز است.

نقش و تاثیر بالش بر کیفیت خواب

یک بالش خوب و مناسب قادر است خوابی راحت و آرام را به شما هدیه بدهد، بنابراین برای انتخاب آن باید وقت کافی صرف کرد تا بتوان محصولی مرغوب و استاندارد را برگزید.

بالشت می‌تواند اثری عمیق بر کیفیت خواب شما داشته باشد طوری که انتخاب درست و مناسب آن به منزله تجربه یک خواب مفید، کافی و راحت است.

زمانی که یک سوم از عمر خود را در خواب می‌گذرانیم چرا نباید به فکر تهیه کالای خواب عالی، مناسب و کیفی برای این مدت طولانی از زندگی خود باشیم؟!

خیلی از مردم برای خرید وسایل منزل و خودرو حاضرند بی حساب پول هزینه کنند ولی زمانی که پای مقوله خواب و لوازم آن به وسط می‌آید از خود خساست نشان می‌دهند و حاضر نیستند برای آرامش و راحتی یک سوم از زندگی خود، پول خرج کنند.

مینینیم به شما دوستان عزیز و خانواده‌های محترم توصیه می‌کند که مقدار بیشتری از درآمد خود را صرف خرید وسایل خواب و تزئین تختخواب نمایید. تشک و بالش در این میان بسیار اهمیت دارند که بالش را باید مقدم بر سایر وسایل خواب دانست.

رابطه بالش با راحتی و کیفیت خواب

یک بالشت مناسب نه تنها شرایط راحتی را برای کاربر فراهم می‌کند بلکه از گردن و ستون فقرات او نیز حمایت و مراقبت می‌کند.

در حالی‌که بالش نامناسب حالت ایده‌آل را برای شما ایجاد نمی‌کند و موجب بی‌خوابی و درد در ناحیه گردن، دست‌ها، ستون فقرات و شانه‌ها شده و سیستم تنفس را هم با مشکل مواجه می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بالش بارداری

هماهنگی بین نحوه خوابیدن و مدل بالش

قبل از هر چیز شما باید به حالت و پوزیشن خوابیدنِ خود توجه نمایید. عده‌ای به پهلو می‌خوابند، برخی به پشت و بعضی هم روی شکم استراحت می‌کنند. گروهی حالت‌شان جنینی است یعنی شبیه زمانی که در شکم مادر هستند، می‌خوابند.

اشخاصی که عادت دارند به پهلو بخوابند بهتر است یک بالش سفت را انتخاب کنند تا سر و گردن و ستون فقرات‌شان به صورت موازی قرار بگیرد یعنی درست مشابه زمانی که در حالت ایستاده هستند.

اگر پوزیشن خوابتان به پشت است، یک بالش نازک‌تر که سرتان را به جلو متمایل نمی‌کند، می‌تواند گزینه خوب و درخور توجهی باشد. این مدل بالش با قوس بیشتر می‌تواند از گردن شما مواظبت نماید.

کسانی که به روی شکم خواب‌شان می‌بَرد باید از یک بالشت خیلی نازک استفاده کنند تا سرشان از حالت معمول و استاندارد خارج نشود و به گردن هم فشار وارد نیاید.

مواد تشکیل دهنده محصول، چقدر در دوام آن موثر است؟

محصولاتی که از پَر انباشته می‌شوند، کالایی کلاسیک، نرم‌ و نسبتاً گران محسوب می‌گردند که از دوام و عمری طولانی برخوردارند. بالش‌های کُرکی وضعیت نسبی خوبی دارند و دوام‌شان اغلب پنج سال است.

کیفیت و عمر بالشی که از جنس پلی‌استر تولید می‌شود در مقایسه با دو نوع قبلی پائین‌تر است. اگر انتخابتان نوع نازل این کالای خواب بود، بهتر است هر ۱۲ تا ۱۴ ماه آن را عوض نمایید.

البته آن‌هایی هم که از پَر ساخته می‌شوند چنان‌چه از شکل اصلی خود منحرف و خارج شدند، باید تعویض گردند.

شما می‌توانید به کمک یک روش ساده ادامه دوام و ماندگاری بالشت را بررسی و تشخیص دهید، بدین صورت که محصول را روی یک سطح سفت قرار و با فشار هوای داخلش را به نصف تقلیل دهید.

اگر پس از رها کردن به حالت اولیه برگشت، بدانید که بالش هنوز قابل اعتماد و استفاده است ولی چنان‌چه کیفیت خود را از دست داده باشد، بعد از فشردن به همان حالت باقی می‌ماند.

آیا درست است که هنگام خواب بیش از یک بالش استفاده کنیم؟

اگر محصول را بر اساس حالت خواب خود و از نوع مرغوب انتخاب کرده باشید، یک بالش برای خوابتان کفایت می‌کند. استفاده از دو بالش سر و گردن را در حالت غیر معمول قرار می‌دهد و باعث درد و ناراحتی در قسمت گردن و کمر می‌شود.

اشکال در تنفس، اختلال در خواب و سر درد روزانه از دیگر عوارض قرار گرفتنِ سر در حالت نامناسب است. البته می‌توانید بالش دوم را بین پاهای خود قرار دهید تا فشار کم‌تری روی کمرتان وارد گردد.

به هر حال علاوه بر مهم بودنِ کلیه وسایل خواب از جمله تشک، نقش بالش هم نباید در معادله خواب نادیده گرفته شود.

کدام جنس بهتر است؟

آن دسته از بالش‌هایی که از پَر تهیه می‌شوند، نرم‌تر و صد البته گران‌تر نیز هستند. اگر قرار است بالش‌تان سفت باشد، توصیه می‌کنیم از یک بالش تمام پَر یا مخلوطی از پَر و کُرک کمک بگیرید.

بد نیست بدانید افرادی که دارای حساسیت و آلرژی هستند، نباید از محصول ساخته شده از پَر استفاده نمایند.

محصولات پُر شده از الیاف پلی‌استر نازک، نرم و دارای قیمتی مناسب هستند با این حال شستشو باعث برآمدگی آن‌ها شده و ممکن است برای گردن ضرر داشته باشند.

نوع اسفنجی این گروه از کالاهای خواب فوق‌العاده نرم و گران می‌باشند، اَشکالی منحنی دارند و به هنگام خوابیدن حالت سر را به خود می‌گیرند ولی مانند مدل پلی‌استر پس از مدتی استفاده و شستشو تغییر حالت داده و جمع می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بالش شیردهی

دلایل برخی متخصصان در مورد عدم استفاده از بالش

با همه این اوصاف، برخی صاحب‌نظران حوزه خواب و استراحت بر این باورند که بالش یک کالای ضروری برای خواب محسوب نمی‌گردد و عدم استفاده از آن را در موقع خواب توصیه می‌کنند.

آنان معتقدند در حالت بی بالشتی ستون فقرات در شکل طبیعی و نُرمال خود قرار گرفته و استراحت می‌کند. به خاطر عدم تماس صورت با پارچه و سطح بالش، چین و چروک کم‌تری در صورت ایجاد می‌شود و سلامت و شادابی پوست حفظ می‌گردد.

متخصصان به افراد دارای دردِ گردن پیشنهاد می‌کنند که بالش نرم و طبی را جایگزین مدل معمولی این محصول نمایند.

راحت بودنِ گردن، کمر، جلوگیری از خُر و پف، آسم و گردش بهتر خون در سر از دیگری مزایای خواب بدون بالش یا استفاده از بالش استاندارد و طبی است.

با این حال از هر سه نفر، دو نفر ترجیح می‌دهند که هنگام خواب و استراحت از بالش کمک بگیرند تا خوابی راحت و آرام را تجربه کنند.

شاخص‌های تشخیص یک بالش مناسب

با وجود نظر بعضی از متخصصان مبنی بر عدم استفاده از بالش هنگام خواب، بسیاری از صاحب‌نظران و پزشکان داشتنِ خواب راحت و کافی را مرهون استفاده از بالشت می‌دانند و نقش مفید آن را نفی نمی‌کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید خوابی آرام و راحت داشته باشید باید ستون فقرات و گردنتان هم‌تراز باشند، عدم هم‌ترازی این دو موجب درد گردن و کمر می‌شود. پس:

مناسب بودنِ بالش در موقع خواب و استراحت

بالشی برای خواب مناسب و خوب است که بدن و گردن را در یک حالت هم‌تراز قرار دهد و خوابی عمیق و آرام را به شما هدیه بدهد.

این کالای خواب بایستی حالتی متعادل و نرمال داشته باشد یعنی خیلی بلند و یا بسیار کوتاه نباشد. از لحاظ نرمی و سفت بودنِ نیز حالت مناسبی داشته باشد، در مجموع به گونه‌ای باشد که بتواند گردن و ستون فقرات را در یک راستا سامان بدهد.

توجه به اندازه بالش

بالش‌ها معمولاً در سه سایز کوچک با ارتفاع کم‌تر از ۷/۵ سانتی‌متر، متوسط با ارتفاع ۷/۵ تا ۱۲/۵ سانتی‌متر و سایز بزرگ با ارتفاع بیش از ۱۲/۵ سانتی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند که هر یک از آن‌ها در موقعیت‌های مختلف خواب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کدام سایز مناسب خواب است؟

کسانی که سایز سرشان بزرگ‌تر و شانه‌هایی عریض و پهن دارند بهتر است از بالش‌های بزرگ استفاده نمایند. افراد با اندازه سر کوچک و شانه‌های کم عرض می‌توانند بالش‌های کوچک‌تر را ترجیح بدهند.

بالش مناسب برای کسانی که به پهلو می‌خوابند

اگر جزء کسانی هستید که به پهلو می‌خوابند، پیشنهاد می‌کنیم بالش‌های با ارتفاع بیشتر را انتخاب کنید تا فاصله شانه‌ها پوشانده شود و ستون فقرات و گردن در یک خط و راستا قرار بگیرند.

محصولی که از جنس مموری فوم باشد برای این موقعیت خواب گزینه‌ای مناسب و در خور توجهی است. با این حال این خودتان هستید که باید برترین بالش را که بتواند تمام گردن، زیر سر و بالای شانه‌ها را پوشش دهد، انتخاب نمایید.

کدام مدل بالش برای خوابیدن به پشت بهتر است؟

اشخاصی که بر روی کمر یا اصطلاحاً به پشت می‌خوابند، برای این‌که گردن و ستون فقرات‌شان در یک راستا قرار بگیرد، توصیه می‌شود بالشی با ارتفاع کم‌تر را برگزینند.

معمولاً سایز کوچک تا متوسط بعد از امتحان آن، می‌توانند انتخاب خوبی برای این حالت از خواب باشند.

بالشی که برای وضعیت خوابیدن بر روی شکم مناسب است

کسانی که حالت خوابیدن و استراحت بر روی شکم را ترجیح می‌دهند، بهتر است بالشی با سایز کوچک و نازک را تهیه کنند.

استفاده از بالش‌های بزرگ برای این دسته از افراد خوابی راحت و خوشایند را به دنبال نخواهد داشت و بدن و گردن در حالت دلخواه قرار نمی‌گیرند.

برخی از متخصصان خوابیدن به پشت و روی شکم را بدون استفاده از بالش توصیه می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بالش سفری

نگاهی جامع‌تر به انواع بالش‌ها از نظر جنس

کُرک: کرک شامل پُرز قسمت زیرین پَر پرندگانی مثل اردک، غاز یا قو می‌شود، کرک را غالباً با پَر قاطی کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند.

 • بالش‌هایی در این گروه قرار می‌گیرند که میزان پَر آن‌ها تا ۲۵ درصد باشد. محصولات کرک سبک، منعطف و دارای دوام و قیمت بالایی هستند و به خاطر جذب نسبی گرمای بدن، در فصل سرما گرمای مطبوعی دارند.
 • برای این‌که ظاهر خود را حفظ کنند همانند بالش‌های الیاف مصنوعی و پَر باید در بازه‌های زمانی معین با دست به آن‌ها شکل داد.
 • ضخامت بالش‌های پُر شده از کرک چندان زیاد نیست، لذا اگر سایز سر تان بزرگ است یا دارای شانه‌های پهن هستید یا در ناحیه گردن احساس درد می‌کنید، ممکن است با آن‌ها احساس خوشایندی نداشته باشید.
 • ایجاد حساسیت و داشتن بوی بد، از معایب بالش تهیه شده از کرک است.

جنس پلی‌استر: بالش‌های تهیه شده از پلی‌استر با قیمت ارزان، مقرون به صرفه بوده و طرفداران زیادی دارند.

 • الیاف پلی‌استر شامل دو مدل سیلیکونی و معمولی هستند که نوع اول قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد و از نظر نرمی و سبکی مشابه بالش‌های کرکی می‌باشد. پلی‌استر مانند کرک حساسیت ایجاد نمی‌کند و قیمت بالایی هم ندارد.
 • پلی‌استر دوام کوتاهی دارد ولی اگر به عنوان یک کالا و بالش تزئینی به آن نگریسته شود، می‌توان روی افزایش طول عمرش حساب کرد.
 • فراموش نکنید که پلی‌استر چربی و تعریقات را جذب می‌کند، به همین دلیل باید زود به زود شسته شود. می‌توان آن را با ماشین لباسشویی تمیز کرد منتها باید منتظر اُفت کیفیتش بود.

بالش تهیه شده از پَر: این گروه از بالشت‌ها با پَر پرندگان آماده می‌شوند و گاهی هم آن را با کرک ترکیب می‌کنند که نوع ترکیبی آن قیمت بیشتری دارد.

 • سفتی اندک، غیر قابل شستشو، حساسیت‌زا بودن و بعضاً داشتن بوی ناخوشایند از معایب بالش پَر است.
 • با این حال در مقایسه با بالش‌های کرک سخت‌تر و وزن بیشتری دارد و نسبت به الیاف مصنوعی از ماندگاری بالاتری برخوردار است.

ویژگی‌های بالش پنبه‌ای: محصولات تهیه شده از جنس پنبه قابلیت تنفس دارند و می‌توان آن‌ها را شست. پنبه که ماده‌ای طبیعی است نسبت به الیاف مصنوعی نرم‌تر، راحت‌تر و قدرت محافظتی بیشتری دارد.

 • پنبه از پلی‌استر و فوم خنک‌تر است ولی در اثر استفاده، ظرف چند ماه ظاهر خود را از دست می‌دهد. به منظور حفظ ظاهر معمولاً درصدی الیاف مصنوعی به بالش پنبه‌ای اضافه می‌کنند.

مموری فوم: بالش‌های مموری فوم و اسفنجی نقش موثری در محافظت از گردن و ستون فقرات شما ایفا می‌کنند. کسانی که حالت خواب‌شان به پهلو یا پشت است، می‌توانند این مدل را به خدمت بگیرند.

 • ترکیب این مدل بالش به صورت فوم خُرد شده یا یک تکه است که البته نوع یک تکه آن بهتر است.
 • قیمت بیشتر، وزن سنگین، گرم شدن و بوی خاص از خصوصیات بالش تهیه شده از جنس مموری فوم است. این بالش‌ها و آن‌هایی که از لاتکس دوخته می‌شوند، صدای کم‌تری در گوش به وجود می‌آورند.

جنس لاتکس: بالش تولید شده از لاتکس که ماده‌ای طبیعی و به دست آمده از درختانی چون کائوچوست، در زمینه محافظت و کاهش فشار همانند بالش‌های مموری فوم عمل می‌کند.

 • سبکی، تنفس پذیری، شکل پذیری بر اساس سر و گردن کاربر و برگشت به حالت اولیه در پایان استفاده، ضخامت متوسط تا زیاد، درجات سفتی متنوع، دوام بالا، حفظ ظاهر، قیمت نسبتاً بالا و داشتنِ بو در ابتدای استفاده، از خصایص جنس لاتکس است.

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب بالش بارداری اهمیت دارند. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۳ بالش زیبا، باکیفیت و ارزان را برای شما آماده کرده‌ایم. این بالش ها امتحان خود را بارها پس داده و رضایت خریداران را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.


بالشت ارکیده مدل B2270 بسته ۲ عددی

بالشت ارکیده مدل B2270 بسته 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰*۷۰*۱۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • جنس
  فلامنت
 • پر شده با
  الیاف ژله ای
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  همراه ساک دستی
 • انتی باکتریال
 • بدون حساسیت

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش هارمونی مدل فلامنت حرارتی

بالش هارمونی مدل فلامنت حرارتی

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰*۷۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۵۰ گرم
 • جنس
  فلامنت
 • پر شده با
  الیاف هالو معمولی
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

الیاف بالش کد ۱۰۰۲۷

الیاف بالش کد 10027

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۵x25x5 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۵۰ گرم
 • جنس
  ویسکوز
 • پر شده با
  الیاف ویسکوز
 • قابلیت شستشو
  دست
 • سایر توضیحات
  الیاف ویسکوز توپی در وزن ۲۵۰ گرمی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش رکسل مدل Mpc1

بالش رکسل مدل Mpc1

مشخصات

 • ابعاد
  ۶۰x40x12 سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۰۰۰ گرم
 • جنس
  الیاف نانوکلد
 • پر شده با
  الیاف مموری فوم نانو
 • قابلیت شستشو
  دست
 • سایر توضیحات
  ژل خنک کننده رکسل
 • قابلیت استفاده از دو سطح متفاوت بالش
 • پارچه لوکس قابل شستشو
 • طول عمر طولانی
 • بدون تغییر شکل ظاهری در مدت استفاده
 • ۱۰۰% نخ پنبه
 • پارچه لطیف با قابلیت عبور هوا

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش نایت استار مدل AXAG25

بالش نایت استار مدل AXAG25

مشخصات

 • ابعاد
  ۷۰*۵۰*۲۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰۰ گرم
 • جنس
  پارچه نخی
 • پر شده با
  الیاف میکروژل
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش کد ۰۹

بالش کد 09

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰*۴۰*۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • جنس
  تترون
 • پر شده با
  الیاف توپی درجه ۱
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  بالش مناسب برای کودک وهمچنین استراحت در محیط کار

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش آدنیس مدل Gold_DS

بالش آدنیس مدل Gold_DS

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۸x40x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۸۶۰ گرم
 • جنس
  ۱۰۰% پنبه آغشته به آلوئه‌ورا
 • پر شده با
  فوم مموری هوشمند با بالاترین دانسیته
 • قابلیت شستشو
  دست
 • سایر توضیحات
  دارای رویه ۱۰۰% پنبه‌ای گردباف ، آغشته به آلوئه‌ورا و ضدتعرق و ضدحساسیت و آنتی‌باکتریال
 • قابلیت تعویض و شست‌وشوی روکش
 • پرشده با فوم مموری با دانسیته ۱۵۰ هوشمند
 • ارتفاع و ارتجاع‌پذیری مناسب برای هم‌راستا بودن سر و گردن و تسهیل گردش خون
 • قابلیت گردش و تهویه هوا

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش کد mk6

بالش کد mk6

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰*۷۰*۱۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۳۰۰ گرم
 • جنس
  اسپانت
 • پر شده با
  کاموفایی
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  مقاوم
 • ضد حساسیت

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش طرح سنتی مدل S06 بسته۲عددی

بالش طرح سنتی مدل S06 بسته۲عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵*۱۵*۳۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰۰ گرم
 • جنس
  پارچه گلیم
 • پر شده با
  الیاف فشرده
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  بسته ۲ عددی
 • سایز کوچک
 • بالش گرد طرح سنتی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالشت فونیکس مدل ولوت

بالشت فونیکس مدل ولوت

مشخصات

 • ابعاد
  ۷۰x50x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۴۰۰ گرم
 • جنس
  ۱۰۰ پنبه
 • پر شده با
  الیاف میکرو ویرجین دنیر ۱.۳
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  طراحی بالشت بصورت دیواره دار می باشد که جنس دیواره از مخمل بود که علاوه بر طراحی زیبا با ارتفاع استاندارد از ایجاد آرتروز و بدخوابی شبانه جلوگیری مینماید

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش کد ۰۰۱۱

بالش کد 0011

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰×۳۰×۱ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • جنس
  تترون ایرانی
 • پر شده با
  الیاف مصنوعی
 • قابلیت شستشو
  ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  مناسب برای سفر محل کار
 • با کیفیت بالا
 • تولید ملی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش مارینا مدل A01 Simple

بالش مارینا مدل A01 Simple

مشخصات

 • ابعاد
  ۶۴x44x15 سانتی‌متر
 • وزن
  ۹۰۰ گرم
 • جنس
  اسپان باند
 • پر شده با
  الیاف
 • قابلیت شستشو
  دست

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش کد ۳۳۰ بسته ۲ عددی

بالش کد 330 بسته 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۶۵×۴۵×۱۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۷۰۰ گرم
 • جنس
  تترون درجه یک
 • پر شده با
  الیاف هالو درجه یک
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  بالش لبه دوزی شده بسیار شکیل و باکیفیت
 • در بسته بندی وکیوم شده
 • کیفیت مواد اولیه این محصول بسیار بالا میباشد
 • و دوخت بسار تمیزی نیز دارد
 • دربسته دوعددی نیز تقدیم میگردد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش نرم بافت مدل Simple 022

بالش نرم بافت مدل Simple 022

مشخصات

 • ابعاد
  ۶۶x47x47 سانتی‌متر
 • وزن
  ۹۰۰ گرم
 • جنس
  رویه: اسپان باند
 • پر شده با
  الیاف توپی
 • قابلیت شستشو
  دست
 • سایر توضیحات
  – بسته‌شدن از طریق زیپ

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش فایپکو مدل Span Band

بالش فایپکو مدل Span Band

مشخصات

 • ابعاد
  طول ۷۰، عرض ۵۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • جنس
  اسپان باند
 • پر شده با
  رشته ای

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش لایکو مدل ۱۰۰۰

بالش لایکو مدل 1000

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰x70x18 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • جنس
  ۱۰۰% نخ پنبه
 • پر شده با
  الیاف پلی استر
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  حداکثر دمای آب برای شستشو ۴۰ درجه سانتیگراد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش آمیتیس مدل یاس ۰۱ بسته ۲ عددی

بالش آمیتیس مدل یاس 01 بسته 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۷۰x50x15 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • جنس
  پارچه تترون سفید
 • پر شده با
  پر شده از بهترین نوع الیاف بسیار نرم و لطیف
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش گرانیت اکوییپمنت مدل NN

بالش گرانیت اکوییپمنت مدل NN

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۵x27x7 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۸۰ گرم
 • جنس
  پارچه
 • پر شده با
  الیاف
 • قابلیت شستشو
  دست
 • سایر توضیحات
  – قابل شستشو
 • – دارای آستر داخلی
 • – دارای بند تراولی برای قرار دادن روی دسته چمدان

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش رزین تاژ مدل Simple

بالش رزین تاژ مدل Simple

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۶ × ۶۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۱۵ گرم
 • جنس
  پلی‌استر
 • پر شده با
  الیاف هالو ویرجین
 • قابلیت شستشو
  دست

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

الیاف بالش کد ۸۵۹۷

الیاف بالش کد 8597

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰x50x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • جنس
  ویسکوز
 • پر شده با
  الیاف ویسکوز
 • قابلیت شستشو
  دست

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش ایپک مدل Aloe Vera

بالش ایپک مدل Aloe Vera

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰ × ۷۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • جنس
  الیاف آلوئه ورا
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  – متفاوت از الیاف معمولی
 • – انعطاف پذیر، سبک و راحت
 • – با احتمال کمترین بروز حساسیت

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش ۸۰۰ گرمی رامادا سایز ۵۰ × ۷۰

بالش 800 گرمی رامادا سایز 50 × 70

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰ × ۷۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • جنس
  پلی‌استر و پنبه
 • پر شده با
  الیاف توپی پلی‌استر
 • قابلیت شستشو
  دست

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

بالش لایکو مدل پرک

بالش لایکو مدل پرک

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰x70x4 سانتی‌متر
 • وزن
  ۹۰۰ گرم
 • جنس
  کتان(۱۰۰% نخ پنبه)
 • پر شده با
  الیاف بالفلکس
 • قابلیت شستشو
  دست , ماشین لباسشویی
 • سایر توضیحات
  حداکثر دمای آب برای شستشو ۳۰ درجه سانتیگراد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

در این مطلب با نکات مهم و اساسی هنگام خرید بالش آشنا شدیم، با رعایت این نکات می‌توانید یک کالای مناسب، نرم و راحت را برای خوابی آرام و بی دغدغه خریداری کنید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید بالش طبی

هر نوع سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، آن را در بخش دیدگاه‌های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا