کامپیوتر و لوازم جانبی

مودم ADSL: معرفی بهترین مودم‌های ای‌دی‌اس‌ال با خرید اینترنتی

هنگام خرید مودم ADSL این نکات را رعایت کنید

آن دسته از مخاطبان این مطلب که دارای سابقه استفاده بیشتری از دنیای بی مرز اینترنت هستند خوب می‌دانند که در گذشته برای برقراری یک اتصال ساده چقدر باید مصیبت تحمل می‌کردیم تا نهایتاً با سرعتی بسیار ناچیز تحت عنوان اینترنت دیال آپ (Dial-up) بتوانیم وارد دنیای نت شویم.

این در حالی است که امروزه به مدد حضور مودم ADSL خیلی راحت‌تر از گذشته می‌توانیم به دنیای بزرگ و بی انتهای اینترنت دسترسی داشته باشیم.

ADSL مخفف عبارت Asymmetric Digital Subscriber Line است و از آن برای اتصال سریع‌تر به دنیای اینترنت استفاده می‌شود.

برای خرید مودم ADSL باید به نکات بسیاری توجه داشت که عدم دقت به هر کدام آن‌ها می‌تواند سبب پشیمانی شما از خرید یک مودم در آینده‌ای نه چندان دور گردد!

برای همین نیز توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی مینینینم با ما همراه شوید تا شما را با عوامل مهم در خصوص انتخاب و خرید مودم ADSL آشنا کرده و تازه انواع مختلفی از این قبیل دستگاه‌های ارتباطی را هم به محضرتان معرفی نماییم.

آشنایی با انواع مختلفی از مودم‌های ای دی اس ال

مدل سیمی: مودم ADSL سیمی که آن را Ethernet modem یا همان مودم اترنت نیز می‌نامند، مدل قدیمی‌تری نسبت به مدل‌های بی سیم هستند که معمولاً نحوه اتصالشان از طریق درگاه LAN و یا از طریق پورت USB میسر بود.

البته مدل‌های جدیدتر این قبیل از مودم‌های سیمی از هر دو پورت بر روی خود برخوردار هستند.

از نظر شاخص ایمنی به دلیل بُرد کوتاه‌تر این قبیل از مودم‌ها در مقایسه با مودم‌های بی سیم، ایمنی بیشتری دارند، با توجه به بهره‌گیری سیمی از آن‌ها قطعاً نمی‌توان از اینترنت این مدل از مودم‌ها بر روی دستگاه‌های فاقد پورت LAN نظیر تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند استفاده کرد!

ضمن اینکه باید توجه داشته باشید مودم‌های ADSL سیمی از قیمت کمتری به نسبت مدل‌های بی سیم که در ادامه به توضیح آن برایتان خواهیم پرداخت، برخوردار هستند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کامپیوتر همه کاره

مدل بی سیم: مودم‌های بی سیم که به آن‌ها مودم وای فای و یا وایرلس نیز گفته می‌شود، نسل جدیدتری از مودم های ADSL هستند که می‌توان از آن‌ها با کمترین محدودیت برای اتصال انواع و اقسام دستگاه‌ها و گجت‌های هوشمند به اینترنت استفاده کرد.

یک مودم بی سیم علاوه بر اتصال بدون سیم خود می‌تواند به صورت سیمی نیز کارایی داشته باشد و با اتصال یک کابل LAN به پورت مخصوص آن همچون یک مودم سیمی برایتان قابل استفاده باشد.

این نسل از مودم‌ها برای پوشش دهی دارای آنتن هستند که هرچه تعداد آنتن‌های آن‌ها بیشتر باشد، یقیناً از قابلیت پشتیبانی بیشتری برخوردارند.

از مدل‌های سیمی گرانترند و در مجموع به سه دسته: مودم‌های اولیه A و B و هم‌چنین مودم‌های G و نهایتاً مودم‌های دسته N تقسیم می‌شوند.

گروه اول دارای قابلیت آنتن دهی بین ۱۵ تا ۲۵ متر هستند و این در حالی است که مثلاً مودم های گروه آخر از قابلیت ساپورت بُردی بین ۷۵ تا ۲۰۰ متر برخوردارند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید هارد اینترنال

نکته: دوستان عزیز توجه داشته باشید که شما در بازار علاوه بر مدل‌های سیمی و بدون سیم با سه نوع مودم مواجه هستید که یکی مودم‌های تنها هستند و دیگری روتر و آخرین گروه نیز مودم روتر هستند که بیشترین استفاده را در میان جوامع امروزی دارند.

پس اگر می‌خواهید از یک مودم ADSL خود برای تغذیه چند دستگاه و اتصال آن‌ها به صورت همزمان به اینترنت استفاده نمایید، حتما باید مودم روتر ADSL را خریداری نمایید؛ در غیر این صورت باید به شکل جداگانه برای مودم خود به دنبال خرید یک روتر یا همان پخش کننده خطوط اینترنتی نیز باشید.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید مودم ADSL

پیش از هر اقدامی نوع مودم ADSL خود را مشخص نمایید

اولین نکته در خصوص خرید مودم ADSL توجه به نوع آن است که برای این منظور توصیه می‌کنیم به مطالعه بخش قبلی از همین مطلب بپردازید تا با اطلاعات بیشتری در خصوص مدل‌های سیمی و بدون سیم این قبیل از وسایل ارتباطی آشنایی پیدا کرده و انتخاب و خرید بهتری را نیز رقم بزنید.

در این خصوص بهتر است بر اساس زمینه مصرفی‌تان عمل کنید، یعنی اگر برای محیطی همچون رستوران و یا کافه گالری خود به دنبال خرید یک مودم می‌گردید، از مدل‌های بی سیم که قابلیت آنتن دهی و اتصال چندین و چند نفر به صورت همزمان را دارند، استفاده نمایید.

نگاهی دقیق به محدوده پوشش دهی مودم خود داشته باشید

دومین نکته برای انتخاب مودم ADSL توجه به محدوده پوشش دهی آن است که در این خصوص شما باید بدانید این موضوع برای مودم‌های سیمی بستگی به متراژ کابل اتصال آن‌ها داشته و برای مودم‌های بی سیم یا همان وایرلس نیز بسته به ساختار فنی به کار رفته در تولید دستگاه دارد.

علاوه بر نکته فوق حواستان باشد که محدوده پوشش دهی مودم های ای دی اس ال بی سیم با توجه به تعداد آنتن‌های آنان تعیین می‌شود، در این میان هرچه تعداد آنتن‌های یک مودم بی سیم بیشتر باشد، قطعا از محدوده پوشش دهی وسیع تری نیز برخوردار است.

مخاطبان گرامی توجه داشته باشید که در بازار می‌توان به سراغ خرید آنتن‌های جانبی و تقویتی برای نصب بر روی مودم‌های خود رفته و توان پوشش دهی آن‌ها را بر حسب نوع نیاز خود افزایش دهید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کامپیوتر کوچک

به قابلیت‌های اتصالی دستگاه‌های خود توجه کنید

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید مودم ADSL توجه به قابلیت‌های اتصالی تمام دستگاه‌های موجود در محیط خانگی و یا کاری شماست که برای این منظور توصیه می‌کنیم تا جای امکان از خرید مودم‌های سیمی پرهیز نمایید.

چرا که تنها از این قبیل مودم‌ها می‌توان به صورت اتصال سیمی برای وصل شدن به اینترنت استفاده کرد و در این صورت مثلاً گجت‌های هوشمند شما همچون تبلت‌ها و یا تلفن‌های همراهتان نمی‌توانند بدین شکل به مودم خریداری شده شما وصل شوند، پس خیلی خوب به این موضوع توجه نمایید!

از توجه به نوع پورت اتصال دهنده مودم مورد نظرتان غافل نشوید

از دیگر نکات مهم در خصوص خرید مودم ADSL توجه به نوع پورت‌های آن می‌باشد که البته همان‌طور که مشخص است این نکته کاملا در انحصار مدل‌های سیمی است و از آنجایی که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم مودم های سیمی یا از پورت LAN بر روی خود برخوردار هستند و یا از درگاه USB و یا هر دوی آن‌ها در مدل‌های جدیدتر خود!

با این حال اما بدانید و آگاه باشید که سرعت اتصال به اینترنت از طریق درگاه LAN بیشتر از مدل‌های USB است. البته این در حالی است که دستگاه شما باید حتما دارای کارت شبکه باشد در غیر این صورت شما یا باید سیستم رایانه‌ای خود را به یک کارت شبکه مجهز کنید و یا به سراغ خرید مودم‌های دارای درگاه USB بروید.

قابلیت های جانبی مودم‌تان را خوب بررسی نمایید

یک مودم ADSL می‌تواند در کنار تمام نکات فوق از قابلیت‌های جانبی جذابی نیز برخوردار باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان تقویت بُرد آنتن دهی، امکان تعیین زمان برای استفاده از مودم و همین‌طور اولویت بندی کردن برای استفاده از سرعت و قدرت بیشتر مودم در مواقعی که مشغول انجام چند کار وابسته به اینترنت هستیم، اشاره کرد.

مثلا اگر همزمان در حال دانلود، آپلود و یا برقراری یک تماس اینترنتی ضروری هستیم، می‌توانیم با تنظیم کردن مودم، اولویت اول کاری خود را برقرار تماس اینترنتی‌ تعیین کنیم تا افت کیفیت در صدا و تصویر خود نداشته باشیم.

لازم به ذکر است که در کنار تمام موارد فوق امکان فیلتر کردن سایت‌های مخرب و نامناسب نیز بر روی برخی از مودم‌ها وجود دارد که سبب می‌شود تا مثلا اگر فرزند شما به مودم متصل شد، سایت‌های غیر اخلاقی حتی به صورت تصادفی نیز برای او بارگذاری نشوند!

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید دوربین مداربسته

نسبت به سطح ایمنی مودم ای دی اس ال خود بی تفاوت رفتار نکنید

همان‌گونه که گفتیم به طور کلی سطح ایمنی مودم‌های سیمی از مودم‌های بدون سیم به دلیل محدودیت در بُرد پوشش دهی آن‌ها بیشتر است. این در حالی است که کمپانی‌های سازنده برای امنیت مودم‌های بدون سیم و وایرلس خود از فناوری‌هایی همچون: WPA یا WPA2 یا WEP استفاده می‌کنند.

ناگفته نماند در میان تمام فناوری‌های نامبرده بهترین گزینه برای امن کردن یک مودم می تواند همان فناوری WPA2 باشد. برخی از مودم‌ها فاقد هر گونه قفل ایمنی هستند و دیگران به راحتی می‌توانند به آن وصل شوند و کارهای اینترنتی خود را انجام دهند. به این نوع از مودم ها در اصطلاح OPEN گفته می‌شود.

با عناصر موثر در تعیین قیمت مودم ADSL آشنا شوید

ما در این مطلب شما را با مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مودم ADSL‌ آشنا کردیم و حال دیگر این شما هستید که باید متناسب با نوع دستگاه‌های مصرفی و هم‌چنین وسعت فضایی که می‌خواهید از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار باشد، یک مودم عالی را خریداری نمایید.

دوستان عزیز توجه داشته باشید امروزه برندهای زیادی در صدد طراحی و تولید انواع و اقسام مودم‌ها و مودم روترها برآمده‌اند که بی شک این مودم‌های D-Link و TP-Link هستند که همچنان به سبب کیفیت بالای خود بیشترین استقبال و فروش را دارند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید اسپیکر کامپیوتر

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب مودم ADSL مناسب اهمیت دارند. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۴ مودم ADSL پرقدرت، دقیق،استاندارد، باکیفیت و مناسب را برای شما آماده کرده‌ایم. این مودم امتحان خود را بارها پس داده و رضایت خریداران را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.


مودم روتر ADSL2 Plus بی‌ سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2740U

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌ سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2740U

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه (۳۰۰Mbps)
 • کلیدها
  دکمه‌ روشن/خاموش دستگاه (Power Switch)
 • دکمه‌ روشن/خاموش وای فای (Wireless On/Off Button)
 • دکمه WPS
 • کلید ریست (بازگشت به تنظیمات اولیه) دستگاه
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  خارجی
 • قدرت آنتن
  ۵dBi
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  دارای نشانگر LED با قابلیت نمایش وضعیت ۴ پورت LAN، وضعیت اینترنت وضعیت روشن خاموش بودن دستگاه و وضعیت‌های WLAN, DSL
 • استانداردهای ADSL
  ((Multi-mode, ANSI T1.413 Issue 2, ITU-T G.992.1 (G.dmt) Annex A, ITU-T G.992.2 (G.lite) Annex A, (ITU-T G.994.1 (G.hs
 • استانداردهای ADSL 2
  ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis) Annex A/L/M ITU-T G.992.4 (G.lite.bis) Annex A
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5 Annex A/L/M
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق
 • ورودی: ۱۰۰-۲۴۰ VAC, 50/60 Hz
 • خروجی: ۱۲v DC, 1A

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V1

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V1

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه (۳۰۰Mbps)
 • کلیدها
  کلید روشن و خاموش کردن دستگاه
 • کلید روشن و خاموش کردن شبکه بی‌سیم (Wi-Fi)
 • کلید بازگشت به تنظیمات اولیه یا ریست/WPS
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  Omni Directional ثابت
 • قدرت آنتن
  ۵ دسی‌بل (۵dBi)
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  دارای نشانگر LED برای نمایش وضعیت روشن و خاموش کردن دستگاه (Power)
 • دارای نشانگر LED برای نمایش وضعیت اتصال اینترنت (Internet)
 • دارای نشانگر LED برای نمایش وضعیت شبکه بی‌سیم(WLAN)
 • دارای ۴ عدد نشانگر LED برای نمایش وضعیت پورت‌های شبکه (LAN)
 • دارای ۴ عدد نشانگر LED برای نمایش وضعیت WPS
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.3, 802.3u
 • استانداردهای ADSL
  Full-rate ANSI T1.413 Issue 2
 • (ITU-T G.992.1(G.DMT
 • (ITU-T G.992.2(G.Lite
 • (ITU-T G.994.1 (G.hs
 • ITU-T G.995.1
 • استانداردهای ADSL 2
  (ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis
 • (ITU-T G.992.4 (G.lite.bis
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق ۹V DC-0.85A

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A154

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A154

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۲۴Mbps دانلود
 • ۲Mbpsآپلود
 • کلیدها
  ON/OFF
 • RESET
 • WPS
 • WLAN
 • تعداد آنتن
  یک عدد
 • نوع آنتن
  خارجی
 • قدرت آنتن
  ۵dBi
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  شامل power
 • dsl
 • internet
 • ۴پورت lan
 • استانداردهای IEEE
  ۸۰۲.۱۱b/g/n
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU G.992.5
 • منبع تغذیه
  ۱۲ ولت DC

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A304

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A304

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • کلیدها
  ON/OFF / RESET / WPS / WLAN
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • قدرت آنتن
  ۵ دسی‌بل
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  power / DSL / Internet / / چهار پورت LAN
 • استانداردهای IEEE
  ۸۰۲.۱۱b/g/n
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU G.992.5
 • منبع تغذیه
  آداپتور AC

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2790U

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2790U

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها
  پورت RJ-11 ,

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت USB

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  سه عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه
 • کلیدها
  دکمه‌ روشن/خاموش دستگاه (Power Switch)
 • دکمه‌ روشن/خاموش اتصال بی‌سیم (Wireless On/Off Button)
 • دکمه WPS
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  خارجی (MIMO)
 • قدرت آنتن
  ۵ دسی‌بل (۵dBi)
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  نشانگر LED با قابلیت نمایش روشن و خاموش بودن دستگاه (Power)،وضعیت WAN، اینترنت، DSL ،USB و وضعیت ۴ پورت شبکه
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.11b/g/n, IEEE 802.3
 • استانداردهای ADSL
  Multi-mode
 • Full-rate ANSI T1.413 Issue 2
 • ITU-T G.992.1 (G.dmt) Annex A/C/I
 • ITU-T G.992.2 (G.lite) Annex A/C
 • (ITU-T G.994.1 (G.hs
 • استانداردهای ADSL 2
  ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis) Annex A/J/K/L/M
 • ITU-T G.992.4 (G.lite.bis) Annex A
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5 Annex A/L/M
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر یو.تل ADSL2 Plus بی سیم مدل A304U

مودم روتر یو.تل ADSL2 Plus بی سیم مدل A304U

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11 , پورت USB

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • کلیدها
  ON/OFF
 • RESET
 • WPS
 • WLAN
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • قدرت آنتن
  ۵ دسی‌بل
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  شامل power
 • dsl
 • internet
 • , ۴پورت lan
 • USB
 • استانداردهای IEEE
  ۸۰۲.۱۱b/g/n
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU G.992.5
 • منبع تغذیه
  ۱۲ ولت DC

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus تندا مدل D301 V2

مودم روتر ADSL2 Plus تندا مدل D301 V2

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها
  پورت RJ-11 ,

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت USB

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  سه عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۳۰۰Mbps
 • کلیدها
  Reset(RST) × ۱
 • WPS × ۱
 • WLAN On/Off × ۱
 • Power On/Off × ۱
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  Omni directional
 • قدرت آنتن
  ۵dBi
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  PWR, SYS, INTERNET, USB, WPS, WLAN, 4/iTV, LAN3, LAN2, 1/WAN, DSL
 • استانداردهای IEEE
  IEEE802.11b/g/n
 • IEEE 802.3, 802.3u
 • استانداردهای +ADSL 2
  G.994 compliant
 • Full-rate ANSI T1.413 Issue 2
 • ITU-T G.992.1 (G.dmt)
 • ITU-T G.992.2 (G.lite)
 • ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis) Annex A/L/M
 • ITU-T G.992.5 Annex A
 • منبع تغذیه
  Input: 100 – 240V 50/60Hz
 • Output: 9V1.0A

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2/VDSL2 Plus بی سیم دی-لینک مدل DSL-2877AL

مودم روتر ADSL2/VDSL2 Plus بی سیم دی-لینک مدل DSL-2877AL

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۳۰۰+۴۳۳Mbps
 • کلیدها
  یک کلید خاموش/روشن کردن دستگاه
 • یک کلید باند ۲.۴ گیگاهرتزی
 • یک کلید باند ۵ گیگاهرتزی
 • یک کلید راه‌اندازی مجدد
 • تعداد آنتن
  سه عدد
 • نوع آنتن
  غیرقابل جدا شدن
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  نشان‌گرهای جداگانه برای درگاه‌های LAN
 • نشان‌گر DSL
 • نشان‌گر Internet
 • نشان‌گر Power
 • نشان‌گر USB
 • نشان‌گر WPS
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N150 تی پی-لینک مدل TD-W8151N

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N150 تی پی-لینک مدل TD-W8151N

ویژگی‌های بی‌سیم

 • استانداردهای بی‌سیم
  IEEE 802.11g, 802.11b
 • فرکانس قابل پشتیبانی
  ۲.۴ گیگاهرتز
 • محدوده فرکانس
  ۲.۴ گیگاهرتز تا ۲.۴۸۳۵ گیگاهرتز
 • امنیت بی‌سیم
  قابلیت ارایه رمزگذاری امنیتی ۶۴/۱۲۸bit WEP و لیست کنترل دسترسی شبکه‌های بی‌سیم (ACL)
 • WPA-PSK/WPA2-PSK authentication and TKIP/AES encryption security
 • قدرت انتقال
  (۲۰dBm (max.EIRP

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر +ADSL2 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V4

مودم روتر +ADSL2 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V4

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه (۳۰۰Mbps)
 • کلیدها
  کلید روشن و خاموش کردن دستگاه
 • کلید روشن و خاموش کردن شبکه بی‌سیم (Wi-Fi)
 • کلید بازگشت به تنظیمات اولیه یا ریست/WPS
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  Omni Directional ثابت
 • قدرت آنتن
  ۵ دسی‌بل (۵dBi)
 • نشانگر LED
  دارد
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.3, 802.3u
 • استانداردهای ADSL 2
  (ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis
 • (ITU-T G.992.4 (G.lite.bis
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر بی‌سیم ADSL2 Plus تی پی-لینک مدل W8961N

مودم روتر بی‌سیم ADSL2 Plus تی پی-لینک مدل W8961N

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  حداکثر ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه
 • کلیدها
  کلید روشن / خاموش دستگاه
 • کلید روشن / خاموش وایرلس
 • کلید ریست / WPS
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  خارجی ثابت
 • قدرت آنتن
  ۵dBi
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  نشانگر پاور
 • نشانگر وضعیت لینک ADSL
 • نشانگر وضعیت اینترنت
 • نشانگر وایرلس
 • نشانگر پورت های شبکه
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.3, 802.3u
 • استانداردهای ADSL
  Full-rate ANSI T1.413 Issue 2,
 • ITU-T G.992.1(G.DMT),
 • ITU-T G.992.2(G.Lite)
 • ITU-T G.994.1 (G.hs),
 • ITU-T G.995.1
 • استانداردهای ADSL 2
  ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis),
 • ITU-T G.992.4 (G.lite.bis)
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر باسیم ADSL2 Plus دی-لینک مدل DSL-2520U-Z2

مودم روتر باسیم ADSL2 Plus دی-لینک مدل DSL-2520U-Z2

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11 , پورت USB

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • کلیدها
  دکمه خاموش روشن دستگاه
 • دکمه بازگشت به تنظیمات اولیه (Factory Reset Button)
 • نشانگر LED
  دارد
 • استانداردهای ADSL
  (ITU G.992.1 (G.dmt
 • (ITU G.992.2 (G.lite
 • استانداردهای ADSL 2
  (ITU G.992.3 ADSL2 (G.dmt.bis
 • (ITU G.992.5 (G.dmt.bisplus
 • استانداردهای +ADSL 2
  Full ADSL2+/2/1 standards
 • (Discrete Multi-Tone (DMT
 • ANSI T1.413 Issue 2
 • Annex A,I,J,L,M

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus تندا مدل D151 V2

مودم روتر ADSL2 Plus تندا مدل D151 V2

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها
  پورت RJ-11 ,

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  سه عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۱۵۰Mbps
 • کلیدها
  Reset(RST) × ۱
 • WPS × ۱
 • WLAN On/Off × ۱
 • Power On/Off × ۱
 • تعداد آنتن
  یک عدد
 • نوع آنتن
  External Omni directional
 • قدرت آنتن
  ۵dBi
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  PWR, INTERNET,WPS, WLAN, 4/iTV, LAN3, LAN2, 1/WAN, DSL
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
 • IEEE 802.3, IEEE 802.3u
 • استانداردهای +ADSL 2
  ANSI T1.413, ITU G.992.1, ITU G.992.2, ITU G.992.3, ITU G.992.5

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر +ADSL2 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V4

مودم روتر +ADSL2 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V4

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها
  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت RJ-11
 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه (۳۰۰Mbps)
 • کلیدها
  کلید روشن و خاموش کردن دستگاه
 • کلید روشن و خاموش کردن شبکه بی‌سیم (Wi-Fi)
 • کلید بازگشت به تنظیمات اولیه یا ریست/WPS
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  Omni Directional ثابت
 • قدرت آنتن
  ۵ دسی‌بل (۵dBi)
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  دارای نشانگر LED برای نمایش وضعیت روشن و خاموش کردن دستگاه (Power)
 • دارای نشانگر LED برای نمایش وضعیت اتصال اینترنت (Internet)
 • دارای نشانگر LED برای نمایش وضعیت شبکه بی‌سیم(WLAN)
 • دارای ۴ عدد نشانگر LED برای نمایش وضعیت پورت‌های شبکه (LAN)
 • دارای ۴ عدد نشانگر LED برای نمایش وضعیت WPS
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.3, 802.3u
 • استانداردهای ADSL
  Full-rate ANSI T1.413 Issue 2
 • (ITU-T G.992.1(G.DMT
 • (ITU-T G.992.2(G.Lite
 • (ITU-T G.994.1 (G.hs
 • ITU-T G.995.1
 • استانداردهای ADSL 2
  (ITU-T G.992.3 (G.dmt.bis
 • (ITU-T G.992.4 (G.lite.bis
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق ۹V DC-0.85A

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 بی‌ سیم مرکوسیس مدل MW-300D

مودم روتر ADSL2 بی‌ سیم مرکوسیس مدل MW-300D

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها
  پورت RJ-45 WAN/LAN
 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  سه عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN
  یک عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نشانگر LED
  دارد
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.11n up to 300 Mbps, , IEEE 802.11g, , IEEE 802.11b, , IEEE 802.3, , IEEE 802.3u
 • استانداردهای ADSL
  IEEE 802.11n , IEEE 802.11g , IEEE 802.11b
 • منبع تغذیه
  ۹V/0.6A

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم N300 دی-لینک مدل DSL-124 New

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم N300 دی-لینک مدل DSL-124 New

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  با استاندارد ۸۰۲.۱۱n تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه
 • کلیدها
  کلید خاموش یا روشن کردن دستگاه
 • کلید WPS
 • کلید راه‌ اندازی مجدد (Reset)
 • کلید خاموش یا روشن wifi
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  خارجی
 • قدرت آنتن
  ۵dbi
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  چراغ ها به ترتیب از چپ به راست power ,link ,internet ,lan ,wifi
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.11 b/g/n
 • استانداردهای ADSL
  Multi-mode
 • ANSI T1.413 Issue 2
 • ITU G.992.1 (G.dmt) Anne
 • ITU G.992.2 (G.lite) Anne
 • ITU G.994.1 (G.hs)
 • استانداردهای ADSL 2
  ITU G.992.3 (G.dmt.bis
 • Annex A/L/M, ITU G.992.4 (G.lite.bis) Annex A Frequency r ange: 2.4 GHz to 2.48 35 GHz
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5 Annex A/L/M
 • استانداردهای VOIP
  ندارد
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL2 تی پی-لینک مدل VDSL/ADSL Archer VR400_V3

مودم روتر ADSL2 تی پی-لینک مدل VDSL/ADSL Archer VR400_V3

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت RJ-11 , پورت USB

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  سه عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN
  یک عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نشانگر LED
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر +ADSL2 نتیس مدل DL4422UV

مودم روتر +ADSL2 نتیس مدل DL4422UV

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت RJ-11 , پورت USB , پورت RJ-45 WAN

 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • نشانگر LED
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر بی سیم ADSL2 تی پی-لینک مدل td_w8961n

مودم روتر بی سیم ADSL2 تی پی-لینک مدل td_w8961n

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نشانگر LED
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224

مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت RJ-11

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  ندارد
 • کلیدها
  کلید WLAN
 • کلید WPS
 • کلید Reset
 • تعداد آنتن
  دو عدد
 • نوع آنتن
  آنتن خارجی قابل جداشدن
 • قدرت آنتن
  ۲ دسی‌بل
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  نشانگر Power
 • نشانگر DSL
 • نشانگر Internet
 • نشانگر WLAN
 • نشانگرهای LAN
 • نشانگر WPS
 • استانداردهای IEEE
  ۸۰۲.۱۱b/g/n
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus نت گیر مدل DGN1000

مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus نت گیر مدل DGN1000

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • کلیدها
  ریست
 • پاور
 • WPS
 • WDS
 • تعداد آنتن
  یک عدد
 • نوع آنتن
  خارجی
 • قدرت آنتن
  ۳dbi
 • نشانگر LED
  دارد
 • منبع تغذیه
  آداپتور

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر ADSL / VDSL ایسوس مدل DSL-AC88U

مودم روتر ADSL / VDSL ایسوس مدل DSL-AC88U

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-11 , پورت RJ-45 WAN

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  چهار عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  دو عدد
 • کلیدها
  WPS Button
 • Reset Button
 • Power Button
 • Wireless on/off Button
 • LED on/off Button
 • تعداد آنتن
  یک عدد
 • نوع آنتن
  چهار آنتن قابل جداشدن
 • نشانگر LED
  دارد
 • توضیحات نشانگر LED
  Power
 • VDSL
 • Internet
 • LAN x 2
 • ۵ GHz Wi-Fi
 • ۲.۴ GHz Wi-Fi
 • USB x 1
 • E-WAN
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac
 • منبع تغذیه
  آداپتور ۹ ولت

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

مودم روتر بی سیم VDSL/ADSL تی پی-لینک مدل Archer VR600_V2

مودم روتر بی سیم VDSL/ADSL تی پی-لینک مدل Archer VR600_V2

ویژگی‌های سخت‌افزاری

 • رابط‌‌ها
  پورت RJ-11 ,

  پورت اترنت RJ-45 LAN

  پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت USB

 • تعداد پورت اترنت RJ-45
  سه عدد
 • تعداد پورت اترنت RJ-45 WAN/LAN
  یک عدد
 • تعداد پورت RJ-11
  یک عدد
 • تعداد پورت USB
  یک عدد
 • سرعت انتقال اطلاعات
  ۱۳۰۰Mbps at 5GHz, 300Mbps at 2.4GHz
 • کلیدها
  WPS Button, LED Button, Wireless On/Off Buttons(2.4GHz & 5GHz), Power On/Off Button
 • تعداد آنتن
  سه عدد
 • نوع آنتن
  آنتن خارحی قابل جداشدن (Detachable)
 • نشانگر LED
  دارد
 • استانداردهای IEEE
  IEEE 802.3, IEEE 802.3u, 802.3ab
 • استانداردهای ADSL
  Full-rate ANSI T1.413 Issue 2, ITU-T G.992.1(G.DMT), ITU-T G.992.2(G.Lite), ITU-T G.994.1 (G.hs), ITU-T G.995.1
 • استانداردهای ADSL 2
  ITU-T G.992.3 (G.DMT.bis), ITU-T G.992.4 (G.lite.bis)
 • استانداردهای +ADSL 2
  ITU-T G.992.5
 • استانداردهای VDSL2:
 • ITU-T G.993.2, Up to 17a profile (POTS), ITU-T G.993.5 (G.vector), ITU-T G.998.4 (G.INP)
 • منبع تغذیه
  آداپتور برق ۱۲V/2A

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

در این مطلب از مجله خرید اینترنتی مینینیم با نکات مهم و اساسی هنگام خرید این نوع از مودم ها آشنا شدیم، با رعایت این نکات می‌توانید یک محصول مناسب، ایمن، قدرتمند، استاندارد و به‌روز خریداری کرده و همیشه از کیفیت و ضریب کارایی بالای آن بهره برده و از عملکرد آن اطمینان کامل داشته باشید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید تلفن

هر نوع سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، آن را در بخش دیدگاه‌های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا