خواب کودک

دوربین کنترل کودک: معرفی بهترین پیجرهای اتاق کودک با خرید اینترنتی

هنگام خرید انواع دوربین کنترل کودک این نکات را رعایت کنید

دوربین کنترل کودک (Pager) یکی وسیله عالی، مفید و ایده‌آل برای والدین و سازمان‌هایی است که با کودکان خردسال سر و کار دارند. این سیستم به پدر و مادرها کمک می‌کند که از هر جا حرکات و رفتار کودک و نوزاد خود را زیر نظر داشته باشند. در خلال آن و همزمان نیز به دیگر کارهای خود برسند.

کارکنان برخی از بیمارستان‌ها که ملزم و موظف به کنترل همزمان تعداد زیادی از کودکان هستند، از این نوع مانیتورها نیز استفاده می‌کنند.

قدری بیشتر در مورد دوربین کنترل اتاق کودک بدانید

دوربین کنترل اتاق کودک در واقع یک سیستم دوربین مدار بسته هوشمند است که برای رصد و پایش مکان استقرار نوزاد از راه دور و در غیاب والدین به خدمت گرفته می‌شود.

دوربین مراقبت از کودک، دوربین کنترل پرستار کودک و دوربین مراقبت از سالمندان از نام‌های دیگر این سیستم مراقبتی است.

بنابراین اگر به دنبال این هستید که در مواقع دوری از نوزاد خود شش دانگ حواستان به حرکات و رفتارهایش باشد و لحظه‌ای از او غفلت نکنید، بهترین گزینه برای شما خرید دوربین کنترل کودک است.

تا بتوانید حتی از موقعیت کاری خود هم پیوسته فرزندان را کنترل کرده و در صورت بروز مشکل و یا خطر برای آنان فوراً خود را به بالین شان برسانید.

به مدد فناوری و توسعه وسایل و لوازم مختلف با هدف خدمت به انسان و رفاه بیشتر او، امروزه دنیای دوربین‌های کودک هم رشد و تنوع چشمگیری داشته‌اند‌.

به هر حال این تنوع باعث می‌شود که شما والدین گرامی قدری با چالش در انتخاب مواجه شوید. لازم است ابتدا شاخص‌های بارز این محصول را بشناسید، میزان بودجه‌ برای خرید آن را تعیین کنید و نهایتاً بر اساس انتظار خود از دوربین خریدتان را برای نصب در اتاق کودک نهایی و عملیاتی نمایید.

در ادامه این مطلب با راهنمای خرید اینترنتی مینینیم همراه شوید تا شما را با نکاتی حائز اهمیت در خصوص انتخاب و خرید دوربین کنترل کودک بیشتر آشنا نماییم.

ابتدا با انواع دوربین‌های کنترل کودک آشنا شوید

مدل صوتی: همان‌طور که از نام این مدل دوربین کنترل کودک نیز مشخص است، تنها می‌تواند برای شما حکم یک پیجر را داشته باشد و با پخش صدای گریه و یا خنده کودک شما را از حالات وی مطلع سازد.

در واقع مدل کاملاً مشابه این نوع از دوربین‌ها، همان‌هایی هستند که در محیط‌های بیمارستانی مورد بهره‌‌برداری قرار می‌گیرند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید آویز تخت کودک

مدل تصویری: دوربین کنترل کودک از نوع تصویری می‌تواند تصویر کودک را در اتاق بازی و خواب برای شما به نمایش درآورد.‌ در صورت بالا بودن مدل و تجهیز شدن به میکروفون‌های جانبی، قادر است صدای کودکتان را هنگام انجام فعالیت‌های روزمره به شما منتقل نماید.

این‌که دوربینی که برای این منظور انتخاب می‌کنید چقدر امکانات و تجهیزات داشته باشد، موضوعی است که به میزان بودجه و سلیقه شما والدین عزیز بستگی خواهد داشت.

مدل حرکتی: نوع سوم از دوربین‌های کنترل اتاق کودک، در حقیقت مدل‌های حرکتی هستند که به نوعی پیشرفته‌ترین گونه این محصول نیز به شمار می‌روند.

این گروه از دوربین‌های مراقبتی در صورت برخورداری از قابلیت‌های مختلف، می‌توانند علائم حیاتی کودک را در کنار فعالیت‌های جسمی و حرکتی وی بررسی و گزارش آن را به صورت دقیق به شما مادران عزیز و پدران گرامی ارائه نمایند.

دوربین‌های کنترل کودک حرکتی، علی‌رغم داشتنِ آپشن‌های متنوع هیچ‌وقت در بازارهای جهانی و داخلی کشور نتوانسته‌اند سهم قابل توجهی از فروش را به خود اختصاص دهند.

دلیل این عدم استقبال هم حساسیت بیش از اندازه سنسورهای آن است که با هر تکان و حرکتی از سوی کودک فعال شده و پیوسته با آلارم صوتی یا ویبره‌ای سبب اطلاع و گاهی هم نگرانی والدین می‌شود.

نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید دوربین کنترل کودک باید مد نظر قرار گیرد

کدام مدل؟ صوتی، تصویری یا حرکتی؟

نخستین نکته‌ای که شما والدین عزیز هنگام انتخاب و خرید دوربین کنترل کودک باید به آن توجه نمایید، تعیین نوع محصول است.

قطعاً بخش قبلی این مطلب را مطالعه فرمودید و با انواع دوربین‌های کنترل کودک آشنا شدید، پس در این زمینه مشکل خاصی ندارید.

کافی است با شناخت به دست آمده و انتظاری که از محصول و قابلیت‌ها و مشخصات فنی آن دارید، خرید خود را عملیاتی نمایید.

البته شما والدین گرامی که سلامت کودک دلبتدتان مهم‌ترین اولویت زندگی‌تان است، باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها به نوع صوتی، تصویری و یا حرکتی در انتخاب چنین دوربین‌هایی بسنده نکنید، بهتر است تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های جانبی دوربین را مورد بررسی قرار دهید.

اهمیت سیمی یا بدون سیم بودن دوربین

نکته دوم در انتخاب دوربین کنترل کودک، موضوع داشتنِ سیم یا بدون سیم بودن محصول است که انتخاب یکی از این دو مدل بر عهده خودتان می‌باشد.

با این حال اگر مدل انتخابی‌تان از نوع سیمی است، ضرورت دارد که به طول کابل برق دوربین با هدف اتصال یکپارچه آن به منبع برق شهری توجه داشته باشید.

چنان‌چه تمایل داشتید که یک دوربین شارژی و باتری خور یا همان فاقد کابل را خریداری نمایید، باید به مدت زمان نگهداری شارژ باتری در هر ۲۴ ساعت از شبانه روز و همین‌طور مدت زمانی که طول می‌کشد تا شارژ محصولتان کامل شود، توجه داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تخت خواب کودک

محدوده قابل پوشش دوربین کنترل کودک

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید دوربین پیجر کودک توجه به میزان پوشش‌دهی لنز دوربین است. در این خصوص لازم است که به دو نکته توجه نمایید:

اولاً باید همواره دوربین را کاملاً مشرف به موقعیت مکانی کودک در اتاق و یا هر قسمت دیگری از منزلتان که قرار دارد، تنظیم نمایید.

ثانیاً باید به قابلیت مانیتور کردن تمام فضاها که به معنای ساپورت ۳۶۰ درجه‌ای دوربین است، نیز توجه داشته باشید.

در واقع با رعایت این موارد می‌توانید کودک خود را در هر زاویه‌ای که قرار گرفته است، مشاهده و کنترل نمایید. گفتنی است که محدوده قابل پوشش یک دوربین ارتباط تنگاتنگی با کیفیت لنز آن دارد.

توجه به قابلیت‌های اتصال دوربین کنترل

مورد دیگری که در تهیه یک دوربین کنترل کودک باید مد نظر خریدار باشد، بررسی قابلیت‌های اتصالی محصول است که هم می‌تواند به صورت بلوتوثی باشد و هم به طور مستقیم و با اتصال به شبکه عمل نماید.

به هر حال و در هر دو شکل شما والدین عزیز در هر نقطه‌ای که هستید باید از خروجی‌های تصویری و صوتی دوربین مطلع گردید.

باز هم توصیه می‌کنیم که حتماً به قابلیت‌های اتصالی محصول توجه کافی و وافی را معطوف کنید تا پس از خرید آن دچار پشیمانی نشوید!

از قابلیت اتصال به دیوایس‌ها و گجت های مورد استفاده خود از سوی دوربین نیز بی التفات نباشید. سازگاری با سیستم عامل‌های مختلف اندروید، آی او اس و ویندوز نیز بسیار حائز اهمیت است.

توجه به نصب آسان دوربین کنترل کودک

نصب و سر هم کردنِ هر وسیله از جمله دوربین مورد بحث به صورت آسان و بی دردسر، همواره از نکات بارز انتخاب و خرید کالا محسوب می‌گردد.

این سهولت نصب، به شما امکان می‌دهد که دوربین مراقبتی را در زوایای مختلفی از اتاق کودک و یا محل بازی وی در هر جایی از خانه که قرار دارد، گذاشته و به راحتی فعالیت‌های روزانه او را رصد نمایید.

دوربین کنترل اتاق کودک به صورت ایستاده و یا بر روی دیوار نصب و راه اندازی می‌شود که می‌تواند برای شما بسیار حائز اهمیت باشد.

این را هم به عنوان یک هشدار جدی از مینینیم داشته باشید که هیچ‌گاه دوربین را در داخل گهواره و یا تخت خواب کودک‌تان قرار ندهید!

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید حوله کودک و نوزاد

بررسی قابلیت‌های جانبی محصول

در کنار تمام موارد گفته شده به ویژگی سنسورهای به کار رفته در دوربین کنترل کودک نیز توجه داشته باشید. برخی دوربین‌ها به قابلیت تعیین دمای بدن و هم‌چنین تشخیص میزان ضربان قلب کودک تجهیز هستند.

این را هم فراموش نکنید که بعضی از این دوربین‌ها با برخورداری از منابع روشنایی، می‌توانند به عنوان چراغ خواب ایفای نقش نمایند.

گونه‌ای از آن‌ها دارای قابلیت دید در شب و یا پخش موسیقی نیز هستند. حال بماند که برخی مدل‌ها از نویزگیر و یا فیلترهای مختلف صوتی بر روی خود بهره می‌برند تا شما صدای کودک را در شفاف‌ترین حالت ممکن گوش دهید.

به تمام این قابلیت‌های جانبی نوع هشدار یا آلارم محصول را نیز باید اضافه کنیم که می‌تواند به صورت نورانی، صوتی، ویبره‌ای و یا ترکیبی از همه آن‌ها باشد.

پارامترهای موثر در تعیین قیمت دوربین کنترل کودک

قیمت دوربین کنترل کودک بر اساس مشخصات فنی محصول از جمله کیفیت و رزولوشن آن به اضافه قابلیت‌های جانبی که از سوی تولید کننده برای آن تعریف و لحاظ شده است، مشخص می‌شود.

البته نباید از نقش و تاثیر نام و آوازه تولید کننده محصول در تعیین این ارزش گذاری غافل شد.

علی ایحال اگر می‌خواهید بدون کوچک‌ترین مشکلی در مواقعی که شما در قسمت دیگری از خانه هستید و کودکتان در بخشی دیگر و یا اصلاً در بیرون از خانه به هر دلیلی به سر می‌برید، رفتارهای وی را بررسی کنید باید قید خرید دوربین‌های کنترل کودک ارزان را بزنید و به سراغ مدل‌هایی با هزینه‌های متوسط یا حتی گران بروید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تخت کنار مادر

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب دوربین کنترل کودک مناسب اهمیت دارند. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۴ دوربین کنترل کودک دقیق، قوی، استاندارد، باکیفیت و مناسب را برای شما آماده کرده‌ایم. این دوربین ها امتحان خود را بارها پس داده و رضایت خریداران را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.


دوربین کنترل کودک مدل ۱۲۳

دوربین کنترل کودک مدل 123

مشخصات

 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ندارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ندارد
 • محدوده دمایی عملکرد
  ۳۰
 • باند فرکانسی
  ندارد
 • ابعاد
  ۱۵x14x11 سانتی‌متر
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک ماترون مدل baby3pro

دوربین کنترل کودک ماترون مدل baby3pro

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – حرکت دوربین به‌صورت Pan (گردش به چپ و راست) از زاویه‌ی ۱۷۷- تا ۱۷۷ درجه
 • – حرکت دوربین به‌صورت Tilt (حرکت به بالا و پایین) از زاویه‌ی ۰ تا ۸۰ درجه
 • – با قابلیت تصویربرداری در شب به فاصله‌ی ۱۰ متر
 • – دارای میکروفن و اسپیکر داخلی
 • – دارای درگاه کارت حافظه با قابلیت پشتیبانی تا ۶۴ گیگابایت
 • – زوم دیجیتال ۴x digital zoom
 • – دارای آداپتور ۵ ولت با از نوع Micro USB
 • – ضبط فیلم و تصویر روی کارت حافظه
 • – با قابلیت تشخیص حرکت
 • – دانلود رایگان نرم‌افزار V380مناسب برای دستگاه‌های هوشمند با سیستم عامل iOS و Android
 • – بازه دمایی کاربری ۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد
 • – بازه دمایی نگهداری ۲۰- تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد
 • -دفترچه راهنمای فارسی
 • -اداپتور و کابل اتصال
 • -کیت اتصال به سقف دیوار
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۲۰متر روز و ۱۰متر شب
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۲۰متر روز و ۱۰ متر شب
 • محدوده دمایی عملکرد
  ۰-۴۵
 • باند فرکانسی
  ۲.۴
 • ابعاد
  ۸x8x11 سانتی‌متر
 • نگهدارنده و متصل‌کننده
  قابلیت نصب روی دیوار
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • تکنولوژی
  DECT

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک ماترون مدل V380S wifi baby w1

دوربین کنترل کودک ماترون مدل V380S wifi baby w1

مشخصات

 • سایر توضیحات
  آداپتور
 • کابل اتصال
 • قابلیت چرخش
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۱۵
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۱۵
 • محدوده دمایی عملکرد
  -۴۰ ۵۵+
 • باند فرکانسی
  ۲.۴
 • ابعاد
  ۱۴.۵×۱۳×۱۱ سانتی‌متر
 • نگهدارنده و متصل‌کننده
  قابلیت نصب روی دیوار
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • قابلیت‌های اندازه‌گیری و سنجش
  کنترل صدا

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک آلکاتل مدل IPC-21FX

دوربین کنترل کودک آلکاتل مدل IPC-21FX

مشخصات

 • سایر توضیحات
  نرم‌افزار تحت اندروید و iOS
 • دارای ارتباط دوطرفه (MIC و Speaker)
 • دارای کیفیت تصویر ۳۰ فریم بر ثانیه یا ۷۲۰P
 • قابلیت پخش ملودی برای کودک
 • – امکان بازبینی تصاویر از بیرون
 • – تشخیص حرکت و صدا
 • تصویر مطلوب در تاریکی مطلق (امکان دید در شب IR)
 • امکان نصب دیواری
 • امکان حرکت دوربین به جلو و عقب
 • دارای حافظه ۸ GB
 • امکان ضبط تصاویر تا ۵۰ ساعت به صورت HD بر روی کارت حافظه ۳۲ گیگا بایتی
 • محدوده پوشش و آنتن دهی کاملا وابسته به آنتن دهی مودم وای فای می باشد.
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۲۰
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۱۵
 • محدوده دمایی عملکرد
  ۴۰
 • باند فرکانسی
  GHz 2.4
 • ابعاد
  ۱۳۰x56x50.5 سانتی‌متر
 • نگهدارنده و متصل‌کننده
  قابلیت نصب روی دیوار
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • قابلیت‌های اندازه‌گیری و سنجش
  کنترل حساسیت

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک واوا مدل VA-IH006

دوربین کنترل کودک واوا مدل VA-IH006

مشخصات

 • رده سنی
  ۶ ماه به بالا
 • نوع
  تصویری

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک مدل HB66

دوربین کنترل کودک مدل HB66

مشخصات

 • رده سنی
  ۶ ماه به بالا
 • نوع
  تصویری

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک مدل ۶۶۷۰

دوربین کنترل کودک مدل 6670

مشخصات

 • رده سنی
  از بدو تولد
 • نوع
  تصویری

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک موتورولا مدل Mo359

دوربین کنترل کودک موتورولا مدل Mo359

مشخصات

 • سایر توضیحات
  استفاده داخلی / بیرونی در فضای باز، داخلی
 • برند موتورولا بیبی
 • فناوری اتصال بی سیم
 • پروتکل اتصال وای فای
 • قابلیت ویژه سنسور دید در شب
 • قابلیت پخش لالایی
 • قابلیت ضبط ویدیو
 • دارای LED رنگی
 • چرخش ۳۶۰ درجه
 • ابعاد
  ۱۲x11x9 سانتی‌متر
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • قابلیت‌های اندازه‌گیری و سنجش
  کنترل حساسیت
 • رده سنی
  از بدو تولد
 • نوع
  تصویری

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک مام مدل QWB-360EYES

دوربین کنترل کودک مام مدل QWB-360EYES

مشخصات

 • سایر توضیحات
  دارای فوکوس اتوماتیک برای دنبال کردن کودک
 • دارای آژیر خطر دما و صدا
 • دارای سنسور گریه و دمای اتاق
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۶۵
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۳۲۰
 • محدوده دمایی عملکرد
  ۰ تا ۶۵
 • باند فرکانسی
  ۲۴۰۰
 • ابعاد
  ۹x9x15 سانتی‌متر
 • نگهدارنده و متصل‌کننده
  قابلیت نصب روی دیوار
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • امکانات ایمنی و امنیتی
  هشدار خروج از محدوده

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک لوویون مدل ND

دوربین کنترل کودک لوویون مدل ND

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰x8x2 سانتی‌متر
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • قابلیت‌های اندازه‌گیری و سنجش
  نشانگر هشدار اتمام باتری
 • رده سنی
  زیر ۹ سال
 • نوع
  تصویری

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک موتورولا مدل VM64 Connect

دوربین کنترل کودک موتورولا مدل VM64 Connect

مشخصات

 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۱۰۰
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۲۵۰
 • باند فرکانسی
  ۲.۴ گیگاهرتز
 • نگهدارنده و متصل‌کننده
  قابلیت نصب روی دیوار
 • قابلیت‌های تصویری
  حالت دید در شب
 • قابلیت‌های اندازه‌گیری و سنجش
  نشانگر هشدار اتمام باتری
 • رده سنی
  از بدو تولد
 • نوع
  تصویری

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

در این مطلب از مجله خرید اینترنتی مینینیم با نکات مهم و اساسی هنگام خرید دوربین کنترل کودک آشنا شدید، با مطالعه و رعایت این نکات می‌توانید یک محصول مناسب، ایمن، پرقدرت و به‌روز را خریداری کرده و خیال خود را از بابت کنترل حرکات و رفتارهای کودکتان از را دور و در مواقعی که در کنارش نیستید، راحت نمایید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید نی نی لای لای

هر نوع سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، آن را در بخش دیدگاه‌های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا