خواب کودک

دوربین کنترل کودک: معرفی بهترین پیجرهای اتاق کودک با خرید اینترنتی

هنگام خرید انواع دوربین کنترل کودک این نکات را رعایت کنید

دوربین کنترل کودک (Pager) یکی وسیله عالی، مفید و ایده‌آل برای والدین و سازمان‌هایی است که با کودکان خردسال سر و کار دارند. این سیستم به پدر و مادرها کمک می‌کند که از هر جا حرکات و رفتار کودک و نوزاد خود را زیر نظر داشته باشند. در خلال آن و همزمان نیز به دیگر کارهای خود برسند.

کارکنان برخی از بیمارستان‌ها که ملزم و موظف به کنترل همزمان تعداد زیادی از کودکان هستند، از این نوع مانیتورها نیز استفاده می‌کنند.

قدری بیشتر در مورد دوربین کنترل اتاق کودک بدانید

دوربین کنترل اتاق کودک در واقع یک سیستم دوربین مدار بسته هوشمند است که برای رصد و پایش مکان استقرار نوزاد از راه دور و در غیاب والدین به خدمت گرفته می‌شود.

دوربین مراقبت از کودک، دوربین کنترل پرستار کودک و دوربین مراقبت از سالمندان از نام‌های دیگر این سیستم مراقبتی است.

بنابراین اگر به دنبال این هستید که در مواقع دوری از نوزاد خود شش دانگ حواستان به حرکات و رفتارهایش باشد و لحظه‌ای از او غفلت نکنید، بهترین گزینه برای شما خرید دوربین کنترل کودک است.

تا بتوانید حتی از موقعیت کاری خود هم پیوسته فرزندان را کنترل کرده و در صورت بروز مشکل و یا خطر برای آنان فوراً خود را به بالین شان برسانید.

به مدد فناوری و توسعه وسایل و لوازم مختلف با هدف خدمت به انسان و رفاه بیشتر او، امروزه دنیای دوربین‌های کودک هم رشد و تنوع چشمگیری داشته‌اند‌.

به هر حال این تنوع باعث می‌شود که شما والدین گرامی قدری با چالش در انتخاب مواجه شوید. لازم است ابتدا شاخص‌های بارز این محصول را بشناسید، میزان بودجه‌ برای خرید آن را تعیین کنید و نهایتاً بر اساس انتظار خود از دوربین خریدتان را برای نصب در اتاق کودک نهایی و عملیاتی نمایید.

در ادامه این مطلب با راهنمای خرید اینترنتی مینینیم همراه شوید تا شما را با نکاتی حائز اهمیت در خصوص انتخاب و خرید دوربین کنترل کودک بیشتر آشنا نماییم.

ابتدا با انواع دوربین‌های کنترل کودک آشنا شوید

مدل صوتی: همان‌طور که از نام این مدل دوربین کنترل کودک نیز مشخص است، تنها می‌تواند برای شما حکم یک پیجر را داشته باشد و با پخش صدای گریه و یا خنده کودک شما را از حالات وی مطلع سازد.

در واقع مدل کاملاً مشابه این نوع از دوربین‌ها، همان‌هایی هستند که در محیط‌های بیمارستانی مورد بهره‌‌برداری قرار می‌گیرند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید آویز تخت کودک

مدل تصویری: دوربین کنترل کودک از نوع تصویری می‌تواند تصویر کودک را در اتاق بازی و خواب برای شما به نمایش درآورد.‌ در صورت بالا بودن مدل و تجهیز شدن به میکروفون‌های جانبی، قادر است صدای کودکتان را هنگام انجام فعالیت‌های روزمره به شما منتقل نماید.

این‌که دوربینی که برای این منظور انتخاب می‌کنید چقدر امکانات و تجهیزات داشته باشد، موضوعی است که به میزان بودجه و سلیقه شما والدین عزیز بستگی خواهد داشت.

مدل حرکتی: نوع سوم از دوربین‌های کنترل اتاق کودک، در حقیقت مدل‌های حرکتی هستند که به نوعی پیشرفته‌ترین گونه این محصول نیز به شمار می‌روند.

این گروه از دوربین‌های مراقبتی در صورت برخورداری از قابلیت‌های مختلف، می‌توانند علائم حیاتی کودک را در کنار فعالیت‌های جسمی و حرکتی وی بررسی و گزارش آن را به صورت دقیق به شما مادران عزیز و پدران گرامی ارائه نمایند.

دوربین‌های کنترل کودک حرکتی، علی‌رغم داشتنِ آپشن‌های متنوع هیچ‌وقت در بازارهای جهانی و داخلی کشور نتوانسته‌اند سهم قابل توجهی از فروش را به خود اختصاص دهند.

دلیل این عدم استقبال هم حساسیت بیش از اندازه سنسورهای آن است که با هر تکان و حرکتی از سوی کودک فعال شده و پیوسته با آلارم صوتی یا ویبره‌ای سبب اطلاع و گاهی هم نگرانی والدین می‌شود.

نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید دوربین کنترل کودک باید مد نظر قرار گیرد

کدام مدل؟ صوتی، تصویری یا حرکتی؟

نخستین نکته‌ای که شما والدین عزیز هنگام انتخاب و خرید دوربین کنترل کودک باید به آن توجه نمایید، تعیین نوع محصول است.

قطعاً بخش قبلی این مطلب را مطالعه فرمودید و با انواع دوربین‌های کنترل کودک آشنا شدید، پس در این زمینه مشکل خاصی ندارید.

کافی است با شناخت به دست آمده و انتظاری که از محصول و قابلیت‌ها و مشخصات فنی آن دارید، خرید خود را عملیاتی نمایید.

البته شما والدین گرامی که سلامت کودک دلبتدتان مهم‌ترین اولویت زندگی‌تان است، باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها به نوع صوتی، تصویری و یا حرکتی در انتخاب چنین دوربین‌هایی بسنده نکنید، بهتر است تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های جانبی دوربین را مورد بررسی قرار دهید.

اهمیت سیمی یا بدون سیم بودن دوربین

نکته دوم در انتخاب دوربین کنترل کودک، موضوع داشتنِ سیم یا بدون سیم بودن محصول است که انتخاب یکی از این دو مدل بر عهده خودتان می‌باشد.

با این حال اگر مدل انتخابی‌تان از نوع سیمی است، ضرورت دارد که به طول کابل برق دوربین با هدف اتصال یکپارچه آن به منبع برق شهری توجه داشته باشید.

چنان‌چه تمایل داشتید که یک دوربین شارژی و باتری خور یا همان فاقد کابل را خریداری نمایید، باید به مدت زمان نگهداری شارژ باتری در هر ۲۴ ساعت از شبانه روز و همین‌طور مدت زمانی که طول می‌کشد تا شارژ محصولتان کامل شود، توجه داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تخت خواب کودک

محدوده قابل پوشش دوربین کنترل کودک

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید دوربین پیجر کودک توجه به میزان پوشش‌دهی لنز دوربین است. در این خصوص لازم است که به دو نکته توجه نمایید:

اولاً باید همواره دوربین را کاملاً مشرف به موقعیت مکانی کودک در اتاق و یا هر قسمت دیگری از منزلتان که قرار دارد، تنظیم نمایید.

ثانیاً باید به قابلیت مانیتور کردن تمام فضاها که به معنای ساپورت ۳۶۰ درجه‌ای دوربین است، نیز توجه داشته باشید.

در واقع با رعایت این موارد می‌توانید کودک خود را در هر زاویه‌ای که قرار گرفته است، مشاهده و کنترل نمایید. گفتنی است که محدوده قابل پوشش یک دوربین ارتباط تنگاتنگی با کیفیت لنز آن دارد.

توجه به قابلیت‌های اتصال دوربین کنترل

مورد دیگری که در تهیه یک دوربین کنترل کودک باید مد نظر خریدار باشد، بررسی قابلیت‌های اتصالی محصول است که هم می‌تواند به صورت بلوتوثی باشد و هم به طور مستقیم و با اتصال به شبکه عمل نماید.

به هر حال و در هر دو شکل شما والدین عزیز در هر نقطه‌ای که هستید باید از خروجی‌های تصویری و صوتی دوربین مطلع گردید.

باز هم توصیه می‌کنیم که حتماً به قابلیت‌های اتصالی محصول توجه کافی و وافی را معطوف کنید تا پس از خرید آن دچار پشیمانی نشوید!

از قابلیت اتصال به دیوایس‌ها و گجت های مورد استفاده خود از سوی دوربین نیز بی التفات نباشید. سازگاری با سیستم عامل‌های مختلف اندروید، آی او اس و ویندوز نیز بسیار حائز اهمیت است.

توجه به نصب آسان دوربین کنترل کودک

نصب و سر هم کردنِ هر وسیله از جمله دوربین مورد بحث به صورت آسان و بی دردسر، همواره از نکات بارز انتخاب و خرید کالا محسوب می‌گردد.

این سهولت نصب، به شما امکان می‌دهد که دوربین مراقبتی را در زوایای مختلفی از اتاق کودک و یا محل بازی وی در هر جایی از خانه که قرار دارد، گذاشته و به راحتی فعالیت‌های روزانه او را رصد نمایید.

دوربین کنترل اتاق کودک به صورت ایستاده و یا بر روی دیوار نصب و راه اندازی می‌شود که می‌تواند برای شما بسیار حائز اهمیت باشد.

این را هم به عنوان یک هشدار جدی از مینینیم داشته باشید که هیچ‌گاه دوربین را در داخل گهواره و یا تخت خواب کودک‌تان قرار ندهید!

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید حوله کودک و نوزاد

بررسی قابلیت‌های جانبی محصول

در کنار تمام موارد گفته شده به ویژگی سنسورهای به کار رفته در دوربین کنترل کودک نیز توجه داشته باشید. برخی دوربین‌ها به قابلیت تعیین دمای بدن و هم‌چنین تشخیص میزان ضربان قلب کودک تجهیز هستند.

این را هم فراموش نکنید که بعضی از این دوربین‌ها با برخورداری از منابع روشنایی، می‌توانند به عنوان چراغ خواب ایفای نقش نمایند.

گونه‌ای از آن‌ها دارای قابلیت دید در شب و یا پخش موسیقی نیز هستند. حال بماند که برخی مدل‌ها از نویزگیر و یا فیلترهای مختلف صوتی بر روی خود بهره می‌برند تا شما صدای کودک را در شفاف‌ترین حالت ممکن گوش دهید.

به تمام این قابلیت‌های جانبی نوع هشدار یا آلارم محصول را نیز باید اضافه کنیم که می‌تواند به صورت نورانی، صوتی، ویبره‌ای و یا ترکیبی از همه آن‌ها باشد.

پارامترهای موثر در تعیین قیمت دوربین کنترل کودک

قیمت دوربین کنترل کودک بر اساس مشخصات فنی محصول از جمله کیفیت و رزولوشن آن به اضافه قابلیت‌های جانبی که از سوی تولید کننده برای آن تعریف و لحاظ شده است، مشخص می‌شود.

البته نباید از نقش و تاثیر نام و آوازه تولید کننده محصول در تعیین این ارزش گذاری غافل شد.

علی ایحال اگر می‌خواهید بدون کوچک‌ترین مشکلی در مواقعی که شما در قسمت دیگری از خانه هستید و کودکتان در بخشی دیگر و یا اصلاً در بیرون از خانه به هر دلیلی به سر می‌برید، رفتارهای وی را بررسی کنید باید قید خرید دوربین‌های کنترل کودک ارزان را بزنید و به سراغ مدل‌هایی با هزینه‌های متوسط یا حتی گران بروید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تخت کنار مادر

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب دوربین کنترل کودک مناسب اهمیت دارند. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۴ دوربین کنترل کودک دقیق، قوی، استاندارد، باکیفیت و مناسب را برای شما آماده کرده‌ایم. این دوربین ها امتحان خود را بارها پس داده و رضایت خریداران را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.


دوربین کنترل کودک ماترون مدل baby2

دوربین کنترل کودک ماترون مدل baby2

مشخصات

 • ابعاد
  ۹×۸×۱۲ سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  -۴۰تا+۵۵ درجه سانتی گراد
 • نشانگر اتصال
  ندارد
 • سنسور حرارتی
  ندارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۱۵ متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۱۵ متر
 • کنترل صدا
  دارد
 • قابلیت نصب روی دیوار
  بله
 • باند فرکانسی
  ۲۴ مگاهرتز
 • سایر توضیحات
  آداپتور
 • دفترچه راهنمای فارسی
 • کیت اتصال به سقف

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک ماترون مدل baby3pro

دوربین کنترل کودک ماترون مدل baby3pro

مشخصات

 • ابعاد
  ۸x8x11 سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  ۰-۴۵ درجه سانتی گراد
 • نشانگر اتصال
  دارد
 • تکنولوژی
  DECT
 • سنسور حرارتی
  ندارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۲۰متر روز و ۱۰متر شب متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۲۰متر روز و ۱۰ متر شب متر
 • کنترل صدا
  دارد
 • قابلیت نصب روی دیوار
  بله
 • باند فرکانسی
  ۲.۴ مگاهرتز
 • سایر توضیحات
  – حرکت دوربین به‌صورت Pan (گردش به چپ و راست) از زاویه‌ی ۱۷۷- تا ۱۷۷ درجه
 • – حرکت دوربین به‌صورت Tilt (حرکت به بالا و پایین) از زاویه‌ی ۰ تا ۸۰ درجه
 • – با قابلیت تصویربرداری در شب به فاصله‌ی ۱۰ متر
 • – دارای میکروفن و اسپیکر داخلی
 • – دارای درگاه کارت حافظه با قابلیت پشتیبانی تا ۶۴ گیگابایت
 • – زوم دیجیتال ۴x digital zoom
 • – دارای آداپتور ۵ ولت با از نوع Micro USB
 • – ضبط فیلم و تصویر روی کارت حافظه
 • – با قابلیت تشخیص حرکت
 • – دانلود رایگان نرم‌افزار V380مناسب برای دستگاه‌های هوشمند با سیستم عامل iOS و Android
 • – بازه دمایی کاربری ۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد
 • – بازه دمایی نگهداری ۲۰- تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد
 • -دفترچه راهنمای فارسی
 • -اداپتور و کابل اتصال
 • -کیت اتصال به سقف دیوار

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک ماترون مدل V380S wifi baby w1

دوربین کنترل کودک ماترون مدل V380S wifi baby w1

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۴.۵×۱۳×۱۱ سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  -۴۰ ۵۵+ درجه سانتی گراد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۱۵ متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۱۵ متر
 • کنترل صدا
  دارد
 • قابلیت نصب روی دیوار
  بله
 • باند فرکانسی
  ۲.۴ مگاهرتز
 • سایر توضیحات
  آداپتور
 • کابل اتصال
 • قابلیت چرخش

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک آلکاتل مدل IPC-21FX

دوربین کنترل کودک آلکاتل مدل IPC-21FX

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳۰x56x50.5 سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  ۴۰ درجه سانتی گراد
 • نشانگر اتصال
  دارد
 • سنسور حرارتی
  دارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۲۰ متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۱۵ متر
 • کنترل صدا
  دارد
 • کنترل حساسیت
  دارد
 • قابلیت نصب روی دیوار
  بله
 • باند فرکانسی
  GHz 2.4 مگاهرتز
 • سایر توضیحات
  نرم‌افزار تحت اندروید و iOS
 • دارای ارتباط دوطرفه (MIC و Speaker)
 • دارای کیفیت تصویر ۳۰ فریم بر ثانیه یا ۷۲۰P
 • قابلیت پخش ملودی برای کودک
 • – امکان بازبینی تصاویر از بیرون
 • – تشخیص حرکت و صدا
 • تصویر مطلوب در تاریکی مطلق (امکان دید در شب IR)
 • امکان نصب دیواری
 • امکان حرکت دوربین به جلو و عقب
 • دارای حافظه ۸ GB
 • امکان ضبط تصاویر تا ۵۰ ساعت به صورت HD بر روی کارت حافظه ۳۲ گیگا بایتی
 • محدوده پوشش و آنتن دهی کاملا وابسته به آنتن دهی مودم وای فای می باشد.

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک مدل ۱۲۳

دوربین کنترل کودک مدل 123

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵x14x11 سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  ۳۰ درجه سانتی گراد
 • سنسور حرارتی
  ندارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ندارد متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ندارد متر
 • کنترل صدا
  ندارد
 • باند فرکانسی
  ندارد مگاهرتز

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک اکومام مدل A160

دوربین کنترل کودک اکومام مدل A160

مشخصات

 • ابعاد
  ۸.۹×۷.۶×۱۹ سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  ۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد
 • سنسور حرارتی
  ندارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۱۰ متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۱۰ متر
 • کنترل صدا
  دارد
 • باند فرکانسی
  ۲.۴ مگاهرتز
 • سایر توضیحات
 • – کیفیت ۱۰۸۰p
 • – قابلیت چرخش دوربین از راه دور ( ۳۵۵ درجه افقی و ۹۰ درجه عمودی ) و زوم ۸ برابری
 • – قابلیت تشخیص حرکت و ارسال الارم به گوشی موبایل
 • – قابلیت مکالمه دو طرفه
 • – قابلیت دید در شب
 • – قابلیت اتصال به موبایل

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک مام مدل QWB-360EYES

دوربین کنترل کودک مام مدل QWB-360EYES

مشخصات

 • ابعاد
  ۹x9x15 سانتی متر
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  ۰ تا ۶۵ درجه سانتی گراد
 • نشانگر اتصال
  دارد
 • سنسور حرارتی
  دارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۶۵ متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۳۲۰ متر
 • نشانگر هشدار اتمام باتری
  دارد
 • کنترل صدا
  دارد
 • هشدار خروج از محدوده
  بله
 • کنترل حساسیت
  دارد
 • قابلیت نصب روی دیوار
  بله
 • باند فرکانسی
  ۲۴۰۰ مگاهرتز
 • سایر توضیحات
  دارای فوکوس اتوماتیک برای دنبال کردن کودک
 • دارای آژیر خطر دما و صدا
 • دارای سنسور گریه و دمای اتاق

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

دوربین کنترل کودک هلوبیبی مدل HB66

دوربین کنترل کودک هلوبیبی مدل HB66

مشخصات

 • ابعاد
  ۵x5x10 سانتی متر
 • مدت زمان لازم برای شارژ باتری
  ۵ ساعت
 • محدوده دمایی برای کارکرد صحیح
  ۵۰ درجه سانتی گراد
 • سنسور حرارتی
  دارد
 • حالت دید در شب
  دارد
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط داخلی
  ۵۰ متر
 • محدوده قابل پشتیبانی در محیط بیرونی
  ۳۰۰ متر
 • کنترل صدا
  دارد
 • نشانگر شارژ باتری
  دارد
 • سایز صفحه نمایش
  ۳.۲ اینچ
 • باند فرکانسی
  ۲.۴ مگاهرتز
 • سایر توضیحات
  ۳۵۵ درجه افقی و ۱۲۰ درجه عمودی زاویه حرکن دوربین

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

در این مطلب از مجله خرید اینترنتی مینینیم با نکات مهم و اساسی هنگام خرید دوربین کنترل کودک آشنا شدید، با مطالعه و رعایت این نکات می‌توانید یک محصول مناسب، ایمن، پرقدرت و به‌روز را خریداری کرده و خیال خود را از بابت کنترل حرکات و رفتارهای کودکتان از را دور و در مواقعی که در کنارش نیستید، راحت نمایید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید نی نی لای لای

هر نوع سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، آن را در بخش دیدگاه‌های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا