لوازم ورزشی

قایق بادی: معرفی بهترین قایق‌های بادی با خرید اینترنتی

هنگام خرید قایق بادی این نکات را رعایت کنید

اگر از دسته کسانی هستید که عاشق قایقرانی در آب‌های آرام و یا پر تلاطم هستید و به دنبال خرید یک شناور جمع و جور برای استفاده از آن می‌گردید، بی اغراق باید بگوییم بهترین گزینه برای شما استفاده از قایق بادی می‌باشد که امروزه در مدل‌ها و با ظرفیت‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود.

قایق‌های بادی به طور کلی در دو نوع موتوری و پارویی قابل خرید هستند که البته در کنار این دو ویژگی باید به موارد دیگری نیز توجه داشت.

برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب از مجله خرید آنلاین مینینیم با ما همراه باشید تا شما را با نکاتی قابل توجه در خصوص خرید قایق بادی بیش از پیش آشنا نماییم.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید قایق بادی

انتخاب شما قایق بادی ساده است یا موتوری؟

نخستین نکته در خصوص خرید قایق بادی توجه به ساده (پارویی) و یا موتوری بودن آن است، شرایط جریان آبی که قرار است در آن قایقرانی کنید به همراه مبلغی که برای خرید این محصول کنار گذاشته‌اید، می‌تواند کمک شایانی به انتخاب شما نماید.

طبیعی است که برای قایقرانی در آب‌های آرام باید از مدل‌های پارویی استفاده کرد و برای تفریح کردن با آن در آب‌های متلاطم به سراغ قایق‌های موتوری بروید.

حتما به کلاس بندی قایق‌های بادی توجه لازم را داشته باشید

مورد دوم برای خرید قایق بادی توجه به کلاس آن است که از این لحاظ باید بدانید که شناورهای بادی به طور کلی در سه دسته: ورزشی، تفریحی و همین‌طور حرفه‌ای تقسیم بندی می‌شوند.

گزینش در این خصوص باید با در نظر گرفتن انتظارات و اقلیم آبی که در آن قایقرانی خواهید کرد، انجام گیرد.

به چند نفره بودن قایق انتخابی‌تان اهمیت دهید

نکته سوم برای انتخاب قایق بادی توجه به چند نفره بودن و میزان ظرفیت قایق است. در این راستا باید نیم نگاهی به تعداد نفراتی که در هر سفر تفریحی با قایق در کنارتان هستند، داشته باشید.

یادتان باشد تعیین ظرفیت مناسب برای یک قایق بادی بسیار حائز اهمیت می‌باشد، بدیهی است استفاده از قایق با تعداد نفرات بیشتر از ظرفیت آن، احتمال پاره شدن و غرق شدن قایق را برای خود میسر کرده‌اید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید طناب ورزشی

نیم نگاهی به وزن کلی قایق بادی خود داشته باشید

فاکتور مهم بعدی در خصوص انتخاب و خرید قایق بادی توجه به وزن کلی محصول است، این نکته را به یاد داشته باشید که عدد نوشته شده در این قسمت از قایق‌ها تنها مبتنی بر وزن جنس بدنه شناور بادی شماست. وزن پارو، موتور و دیگر الحاقات قایق بر روی وزن آن هیچ تاثیری ندارند.

گفتنی است که وزن یک قایق بادی در حمل و جابه‌جایی آسان آن در طول سفر تفریحی و آبی شما بسیار حائز اهمیت است.

از توجه به جنس بدنه شناور بادی غافل نشوید

نوبتی هم که باشد نوبت به جنس بدنه قایق می‌رسد، ضرورت دارد بدانید که اصولاً تولید کنندگان شناورهای بادی برای ساخت آن‌ها از لاستیک و یا پلاستیک تقویت شده استفاده می‌کنند تا بتوان خیلی راحت با هوا و یا گازی مخصوص درون آن‌ها را باد و آماده استفاده نمود.

با این حال یادتان باشد بدنه یک قایق تنها محدود به جداره‌ها و هم‌چنین تک لایه یا چند لایه بودن آن نمی‌باشد، داشتنِ نیم نگاهی به جنس کفی قایق نیز خال از لطف نیست. معمولاً کمپانی‌های سازنده از فایبرگلاس و یا چوب برای این منظور استفاده می‌کنند.

به جنس و محل قرارگرفتن پاروها در قایق نیز توجه نمایید

نکته دیگری که در تهیه کردن یک قایق بادی بایستی آن را مدنظر خود قرار دهید، توجه به جنس پاروها و محل قرارگیری آن‌ها در داخل شناور آبی می‌باشد.

قایق‌های بادی حتی مدل‌های موتوری نیز دارای پارو هستند اما اینکه شما بخواهید برای روز مبادای خود به فکر خرید پاروهای دیگری از جنس‌های پلاستیکی، آلومینیومی و یا فلزی برای راحتی خاطرتان باشید، یک بحث دیگر است.

در کنار جنس پاروی موجود بر روی قایق و یا پاروهای جانبی که به صورت آزاد می‌توان از مارکت داخلی برای قایق خود تهیه کنید، نگاهی هم به محل قرارگیری پاروها بر روی شناور خود بیندازید.

بهتر است پاروهای شما آزادانه بر روی بدنه قایق قرار نگیرند و از محلی ویژه برای این منظور برخوردار باشند تا در صورت غفلت و تند شدن جریان آب، از قایق جدا نشده و سبب به دردسر افتادن شما قایقرانان عزیز نشوند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید فلاسک

ببینید قایق شناور شما چقدر وزن را می‌تواند تحمل کند

از جمله عوامل قابل اهمیت وزنی است که قایق بادی هنگام شناور شدن بر روی آب می‌تواند تحمل کند. توصیه مینینیم به شما دوستان دریانورد این است که قایق را براساس حداکثر وزن قابل تحملش بارگیری نمایید.

هیچ گاه بیش از ظرفیت اسمی و واقعی شناورتان، افراد را داخل آن جا ندهید.

لازم به ذکر است که بین میزان تحمل وزن یک قایق با ظرفیت آن رابطه‌ای مستقیم وجود دارد؛ به تعبیر دیگر هرچه تعداد ظرفیت نفری قایق شما بیشتر باشد به معنای این است که قدرت تحمل وزن حداکثری قایق نیز بیشتر خواهد بود.

بسیار دقیق نوع و تعداد دریچه‌های ورود باد به قایق را بررسی کنید

در خصوص نوع دریچه‌های بادی قایق باید بدانید که ما با دو مدل دریچه برای باد کردن این نوع از شناورهای آبی مواجه هستیم که عبارتند از: دریچه‌های پستانکی و دریچه‌های پیچی.

از مدل اول برای باد کردن کم‌تر از حداکثر ظرفیت داخلی قایق استفاده می‌شود و از نوع دوم برای باد کردن حداکثری آن بهره گیری به عمل می‌آید.

تعداد دریچه‌ها بر حسب ظرفیت قایقِ شناور کم یا زیاد می‌شوند. این را بدانید که قرار نیست همه دریچه‌های بادی قایق شما در قسمت جداره محصول تعبیه شوند گاهی ممکن است آن‌ها در قسمت کف شناور قرار داده شوند.

یادآوری این مورد هم لازم است که هر یک از دریچه‌های ورود باد دارای شماره‌ای مخصوص بر روی خود هستند که باید به ترتیب از آن‌ها استفاده به عمل آید تا ظاهر قایق بادی شما به بهترین وجه ممکن شکل بگیرد.

دیگر ویژگی‌های جانبی قایق بادی منتخب خود را بررسی نمایید

اینکه شناور بادی شما از چه ویژگی‌ها و امکانات جانبی برخوردار باشد، نکته مهم دیگری است که در هنگام انتخاب می‌تواند نظر شما را تغییر دهد. از جمله این خصوصیات می‌توان به طناب نجات، تور ماهیگیری، جلیقه نجات، کیت تعمیر و درزگیری قایق، امکان استفاده از موتور برقی و یا بنزینی و هم‌چنین پمپ باد برای باد کردن آسان محصول اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید استخر بادی

کیف مخصوص نگهداری و حمل محصول را فراموش نکنید

بهتر از این نمی‌شود که قایق بادی شما از یک کیف مخصوص حمل و نگهداری برخوردار باشد! این کیف به شما امکان می‌دهد که در طول سفر دریایی خود به راحتی قایق را حمل کنید و با مشکل خاصی مواجه نشوید.

عدم آلودگی قایق شناور و ممانعت از برخورد اشیای تیز با بدنه محصول از دیگر مزایای استفاده از کیف است.

کدام عوامل بیشترین تاثیر را بر روی تعیین قیمت قایق بادی دارند؟

زمانی که به تحلیل و بررسی ویژگیهای یک قایق بادی مرغوب و مناسب می‌پردازیم به معنای این است که عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن را نیز ارزیابی کرده‌ایم.

اینکه چه شناوری با کدام ویژگی‌ها در سبد خرید شما اهالی عاشق دریا و دریانوردی قرار بگیرد، چیزی است که نیاز، نظر و سلیقه شما آن را کلید می‌زند.

علاوه بر آنچه در این مطلب از سوی مینینیم عنوان شد شما باید هنگام خرید به مدل و برند تولید کننده شناور بادی نیز توجه کافی را معطوف نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید ترامپولین

نحوه نگهداری از قایق‌های بادی

 • میزان وزن قابل تحمل قایق بادی خود را بررسی و ارزیابی کنید، هیچ‌گاه بیش از توانش آن را بارگذاری نکنید.
 • در صورتی که قرار است از وسایل مختلفی در داخل شناور استفاده نمایید حتما به وزن آن‌ها توجه لازم را داشته باشید.
 • هنگامی که قایق در آب حرکت می‌کند، نفرات داخل آن هرگز جابه‌جا نشوند.
 • در صورت نصب الحاقات جانبی بر روی بدنه قایق، حتماً از سلامت آن‌ها مطمئن شوید.
 • از نزدیک کردن منابع گرمایشی و اجسام نوک تیز به بدنه شناور بادی خود اجتناب نمایید.
 • پس از فراغت و لذت از قایق سواری، اجازه دهید رطوبت آن کاملاً از بین برود سپس اقدام به جمع کردن و گذاشتن آن در داخل کیف مخصوصش کنید.
 • تاکید می‌کنیم که کیفیت درزها و دریچه‌های باد محصول شما باید بالا باشد تا مانع از هدر رفتن باد داخل قایق گردد.
 • در صورت ایجاد سوراخ یا شکافی بر روی بدنه قایق خود از هرنوع چسب و ماده درزگیری استفاده نکنید.‌ اگر دانش کافی در این زمینه ندارید فوراً قایق را به یک نمایندگی معتبر از برند تولید کننده‌اش منتقل نمایید.
 • یادتان باشد میزان باد قایق بر اساس شرایط آب مورد استفاده شما کم یا زیاد می‌شود.
 • اگر متوجه شدید که قسمت‌های مختلفی از قایق شما دچار خشکی بیش از حد می‌باشد، بهتر است مقداری پارافین بر روی بدنه قایق بمالید و آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید راکت تنیس

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب قایق بادی مناسب اهمیت دارند. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۴ قایق بادی ایمن، محکم، باکیفیت و مناسب را برای شما آماده کرده‌ایم. این قایق ها امتحان خود را بارها پس داده و رضایت خریداران را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.


قایق بادی اینتکس مدل Explorer 200

قایق بادی اینتکس مدل Explorer 200

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  دو عدد پارو
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای افراد بالای شش سال.

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی ۱ نفره اینتکس مدل۶۸۳۰۵

قایق بادی 1 نفره اینتکس مدل68305

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  یک عدد پارو
 • پمپ باد دستی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی بست وی مدل Kondor1000

قایق بادی بست وی مدل Kondor1000

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  یک جفت پارو

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی مدل D80

قایق بادی مدل D80

سایر مشخصات

 • سایر توضیحات
  مناسب برای کودکان

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس مدل ۶۸۳۰۶ NP

قایق بادی اینتکس مدل 68306 NP

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  کیف حمل
 • ۲ عدد پارو دسته آلومینیوم
 • پمپ باد
 • برچسب تعمیرات
 • نشیمنگاه مناسب
 • سایر توضیحات
  دارای تور مخصوص برای نگهداری لوازم همراه زیر آن و همچنین دارای تیغه مخصوص برش آب در زیر قایق برای سرعت بخشیدن به قایق می باشد.

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی بست وی مدل ۶۵۰۵۱

قایق بادی بست وی مدل 65051

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  – پارو
 • سایر توضیحات
  – تحمل وزن ۱۷۰ کیلوگرم

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی بست وی کد ۶۱۰۶۲

قایق بادی بست وی کد 61062

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  دو عدد پارو
 • یک عدد پمپ باد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی کد ۶۱۰۷۸

قایق بادی کد 61078

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  پارو

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی ۴ نفره اینتکس مدل SEAHAWK4

قایق بادی 4 نفره اینتکس مدل SEAHAWK4

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  دو عدد پارو
 • پمپ باد دستی
 • صندلی بادی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس مدل ۶۸۳۷۰

قایق بادی اینتکس مدل 68370

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  یک جفت پارو
 • یک عدد پمپ دستی
 • سایر توضیحات
  تحمل وزن ۳۰۰ کیلوگرم

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس مدل NP 68324

قایق بادی اینتکس مدل NP 68324

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  پمپ باد دستی
 • ۲ عدد پارو دسته آلومینیومی
 • طناب نجات
 • نشیمنگاه بادی
 • گیف حمل
 • برچسب تعمیرات

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی مدل ۶۶۶۸۰

قایق بادی مدل 66680

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  پمپ باد پایی
 • درجه تنظیم باد
 • ساک حمل
 • برچسب تعمیرات
 • پارو دسته آلومینیومی
 • طناب نجات
 • نشیمنگاه

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس مدل ۶۸۳۸۰

قایق بادی اینتکس مدل 68380

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  ۲ عدد پارو آلومینیومی
 • ۱ عدد برچسب تعمیرات
 • ۱ عدد پمپ باد دستی
 • ۱ عدد طناب نجات
 • ۱ عدد کیف ابزار
 • ۲ عدد نشیمنگاه بادی
 • سایر توضیحات
  قابلیت نصب موتور برقی و یا بنزینی ۱.۵ اسب بخار و تحمل وزن تا ۳۶۰ کیلوگرم

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی بست وی مدل ۶۵۰۴۶

قایق بادی بست وی مدل 65046

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  تحمل وزن ۲۵۸ کیلوگرم
 • تعداد نفرات ۲
 • جنس بدنه pvc سه لایه الیافدار
 • جنس کف فایبر گلاس تخته ای تکه تکه
 • پارو آلمینیومی
 • نوع جای پارو چرخشی دنده ای
 • پمپ باد دستی دوبل بزرگ
 • تعداد صندلی ۱ عدد
 • طناب نجات دارد
 • دسته حمل و نقل دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی کد ۶۱۰۶۲

قایق بادی کد 61062

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  یک جفت پارو پلاستیکی
 • یک عدد پمپ پدالی

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس مدل NP 68367

قایق بادی اینتکس مدل NP 68367

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  برچسب تعمیرات
 • پارو پلاستیکی
 • پمپ باد دستی
 • طناب نجات

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس طرح اکسپلور ۳۰۰ مدل ۵۸۳۳۲

قایق بادی اینتکس طرح اکسپلور 300 مدل 58332

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  پارو پلاستیکی
 • پمپ باد دستی
 • بر چسب تعمیرات

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

قایق بادی اینتکس مدل ۶۸۳۴۹

قایق بادی اینتکس مدل 68349

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  بدون پمپ باد و پارو

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

در این مطلب از مجله خرید اینترنتی مینینیم با نکات مهم و اساسی هنگام خرید این مدل از قایق‌ها آشنا شدید، با رعایت این نکات می‌توانید یک محصول مناسب، ایمن، محکم، با امکانات لازم و کلاس دلخواه خریداری کرده و با خیالی آسوده به دل دریا بزنید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید جلیقه نجات

هر نوع سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، آن را در بخش دیدگاه‌های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا